Nintendo Wii Shop’u 2019’da kapatıyor

Online oyun pazarında umduğunu bulamayan Nintendo, geçtiğimiz Aralık ayında açtığı Wii Shop’u 2019’un başında kapatacağını duyurdu.


Playstation ve Xbox gibi oyun konsollarının online oyun satın alma platformlarının yüksek kullanıcı kitlesinin ağzını sulandırdığını düşündüğümüz Nintendo geçtiğimiz Aralık ayında Wii Shop’u kullanıcılara sunmuştu. Nintendo, rekabetin fazla olduğu pazarda Playstation ve Xbox ile savaşamayacağını anlamış olacak ki Wii Shop’u 2019 yılının Ocak ayında kapatma kararı aldı. Bu tarihe kadar içerik ve oyun satışına devam edeceğini duyuran Nintendo, kullanıların biriktirdiği Wii puanlarını da kullanılabilir tutacak.

ÜYELİK SİSTEMİNE YETERİ KADAR ÖZEN GÖSTERİLMEDİ

Nintendo, Playstation ve Xbox gibi aylık üyelik satışlarına çok fazla önem göstermedi. Konu hakkında diğer şirketlerin binlerce reklamı dönmüş olsa da Nintendo’nun bu konuda reklam ve pazarlamasını tam yapmadığı uzmanlar tarafından gelen yorumlar arasında. Playstation Plus ve Xbox Live bu konuda ciddi adımlar atarak kullanıcılarına ücretsiz oyun kampanyaları düzenleyerek pazarın lideri haline geldiler. Farklı bir platform olan PC oyunlarında Steam de aynı pazarlama staratejisini benimseyerek fazlasıyla kullanıcıya erişti. Nintendo tarafından kapatılma tarihi olarak  Ocak 2019 açıklaması gelse de şirket bu kararını o tarihe kadar değiştirebilir. Kapatma kararının sonucunu hep birlikte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Forex Şirketi Seçimini Hangisinden Yana Kullanmalısınız?

    Para birimlerinin değişimiyle birlikte arasındaki döviz değişim oranlarının yaptığınız yatırıma göre sizlere kazanç …

Bir cevap yazın