Nokia 2 modeli Kasım ayında satışa sunulacak

Nokia’nın ekonomik segmentte satışa sunacağı Nokia 2 modelinin çıkış tarihi belli oldu. Telefon önümüzdeki günlerde tanıtılacak ve 2017 Kasım ayında da satışa sunulacak.


Nokia’nın yeni oluşumuna destek olmak için çıkartacağı ve ekonomik sınıf adı verilen alt segment telefonu Nokia 2’yi satışa hazırlıyor. Nokia, HMD tarafından satın alındıktan sonra amiral gemisi Nokia 8 ve nostaljik telefonu 3310 ile iyi bir ivme kazandı. Bu ivmesini yeni alt sınıf telefonu Nokia 2 ile güçlendirmek isteyen şirket yeni modeller için de kolları sıvadı.

ANDROID İLE GÜZEL UYUM YAKALANDI

Nokia bilindiği üzere eski telefonlarında kendi mobil işletim sistemlerini kullanıyordu ancak bu işletim sisteminden yeterli verim alamadığını anlayıp Android işletim sistemine geçiş yaptı. Android ile tam uyum sağlayan cihazlar kullanıcılar tarafından da beğenilmişe benziyor. Android işletim sistemini kendi telefonlarına göre uyarlayan ve tasarım konusunda Nokia çizgilerinden şaşmadan tasarlanan işletim sisteminin işlemci ve Ram desteğiyle kolay kullanım sağlayacağı tahmin ediliyor.

ÖZELLİKLERİ VASATIN ÜSTÜNDE

Nokia 2 modelinin özellikleri ise alt segment kullanıcılarının beklendilerini karşılayabilecek nitelikte. Tam bir alt sınıf telefon özellikleri taşıyan Nokia 2, 5 inçlik ekranı ile 720p çözünürlük sağlıyor. Ayrıca Snapdragon 212 işlemci kullanan telefonun 1 GB de belleği bulunuyor. Pil konusunda yine bir Nokia klasiği olan uzun kullanım sürelerine imkan veren 4000 mAh’lık batarya telefonu ciddi anlamda bir fiyat performans ürünü yapıyor. Türkiye’de de oldukça rağbet gören alt segment telefonlardan Nokia 2 alternatifinin de satışının fazla olacağı yorumlanıyor. 90 Euroluk fiyat etiketiyle satışa sunulan telefonun Türkiye satış fiyatı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın