Nokia 3 ve Nokia 8 Modellerine Android sürüm güncellemeleri geliyor

Android işletim sistemine geçen Nokia’nın 3 ve 8 modelleri için Android güncelleme durumları belli oldu.


HMD Global’in satın almasından sonra Nokia ciddi atılımlara imza atıyor ve her geçen gün de modellerinde yeni bir Android güncellemesi alıyor. Son dönemde oldukça popüler olan Nokia 3 ve Nokia 8’in son Android güncelleme durumları da belli oldu.

HMD, Nokia 3’ün Android 7.1.2 güncellemesi alacağını onayladı

Nokia 5 ve 6 modelleri bu ay alması gereken güncellemeleri telefonlara entegre etti. Ancak iki cihazın aksine Nokia 3, güncellemenin bir parçası olarak Android 7.1.2’yi alamadı. HMD’den gelen son açıklamaya göre ise orta sınıfın altlarında kalan Nokia 3 için de Android Nougat 7.1.2 güncellemesinin alınması doğrulandı. Şirket gecikmenin sebebini de açıkladı. Nokia 3’te bulunan Mediatek işlemcinin güncellenmiş sürücüleri almadan önce biraz daha teste tabi tutulması gerektiği bildirildi. Yakın zamanda Nokia 3 modeline gelecek olan Android 7.1.2 indirilebilir olacak.

Nokia 8 için Android Oreo beta artık indirilebilir durumda

Nokia 8’in yeni Nokia ürün yelpazesinin geri kalanıyla birlikte Android Oreo’ya güncelleneceğini zaten biliyorduk, ancak şimdi Android Oreo’nun bir beta sürümü de ortaya çıktı. Nokia telefonlarının beta versiyonları için çalışma yapan bir grup yazılımcının, Nokia 8 kullanıcılarının beta adı altında Android Oreo yazılımına kaydolmasına ve deneyimlerini doğrudan geri bildirimde bulunmasına olanak tanıyan yeni bir çalışma başlatıldı. Android 8 Oreo mobil işletim sistemini kullanmak için sabırsızlanırsanız şimdi gerekli işlemleri yaparak yazılımı telefonunuza indirebilirsiniz ancak elbette beta sürümü bitmiş bir yazılım değildir ve muhtemelen çeşitli hatalar ve sorunlar yaşayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın