Nokia 8 Oreo beta testi tamamlandı, resmi açıklamalar çok yakında yapılacak

Nokia amiral gemi modeli Nokia 8 modelinde kullanacağı Android Oreo 8.0 güncellemesi ile alakalı tüm testlerini tamamladı. Güncellemenin yakında bahsi geçen modele geleceği tahmin ediliyor.


Geçtiğimiz ay Nokia beta yazılım laboratuvarları tarafından Nokia’nın amiral gemi modeli 8’e Android Oreo mobil işletim sisteminin beta versiyonun geleceği duyurulmuştu.  Android 8.0 güncellemesinin beta versiyonunu test etme şansı bulan geliştiricilerinin de yazılım üzerindeki çalışmalarının sona erdiği ve resmi versiyonun yakında Nokia 8 modellerine gönderileceği bildirildi.

Test sonuçlarına göre Nokia 8 ile birebir ve sorunsuz olarak çalışan Android Oreo 8.0 mobil işletim sisteminin telefonlara ne zaman geleceği hakkında henüz net bir tarih yok ancak test aşamasının sona erdiğini düşünecek olursak telefonlara gelmesinin de uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor. Yakın zamanda üreticiden Android Oreo hakkında da bir resmi açıklama geleceği düşünülüyor. HMD Global’in yetkilisi Juho Sarvikas tarafından atılan tweette geliştiricilere de teşekkür ediliyor.

NOKIA PAZAR PAYINI YÜKSELTMEYİ HEDEFLİYOR

HMD Global tarafından satın alındıktan sonra 2017 yılında oldukça iyi işlere imza atan Nokia, eski parlak günlerine dönmek için elinden geleni yapıyor. İşlemci ve iç bileşenler konusunda oldukça cömert davranan üretici yakın zamanda bir amiral gemi modeli, ve birçok orta segment ve alt segment akıllı telefonunu tanıttı. Kısa zamanda büyük üreticilerle yarışacak modeller çıkartan üretici,  kullandığı işletim sistemlerini de kendi telefonlarına göre özel olarak yapılandırıyor. 2017 yılı verilerine göre oldukça iyi bir pazar payı yakalayan Nokia, özellikle eski ünü olan batarya konusunda da ciddi çalışmalar sürdürüyor.

 

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın