Nokia 9: Çıkış tarihi, söylentiler ve bilmeniz gereken her şey

Nokia’nın son şaheseri ve son amiral gemisi Nokia 9 hakkında çıkan tüm söylentileri ve sızıntı haberlerini sizler için derledik.


Nokia 8 piyasaya çıkmadan önce HMD Global tarafından satın alınan Nokia’nın 2 farklı amiral gemi modeli üzerinde çalıştığı ve bu modelleri aynı anda piyasaya çıkartacağı konuşuluyordu. Ancak Nokia ters köşe yaparak sadece Nokia 8’i piyasaya çıkarttı ve tüm söylentileri, sadece söylenti olarak kalmasını sağladı.

Söylentiler aslında asılsız değil

Nokia 8’in piyasaya çıkmasından sonra Nokia’ya yakın kaynaklar tarafından bir haber daha geldi ve Nokia 9’un üzerinden çalışıldığı öğrenildi. Söylenti ve sızıntı haberler güçlenmeye başladıkça Nokia 9 hakkındaki detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İşte Nokia 9 hakkında sızıntı ve söylentilerden oluşan özellikler listesi. Nokia, 9 modelinde metal bir çerçeve ile birlikte cam arka yüz kullanabilir. Orta sınıfa layık olan Snapdragon 835 işlemcisini kullanması beklenen telefonun 6 GB Ram belleği olacağı söyleniyor. 64 GB ve 128 GB’lik iki hafıza seçeneği ile gelecek olan Nokia 9’un Micro SD ile de hafızası yükseltilebilecek.

5.5 veya 5.7 inçlik ekran boyutlarına sahip olacağı düşünülen telefonun OLED ekran olacağı ve 2560 x 1440 piksel, Quad HD destekleyeceği de gelen haberler arasında. Çift Zeiss kamera kullanacak olan Nokia 9’un hem önde hem de arkada birer kamerası bulunacak. Hatta dedikodulara göre arka kamera 22 megapiksel bile olabilir. 900 dolarlık fiyat etiketine sahip olacağı düşünülen telefonun tanıtım tarihinin de Kasım sonu Aralık başında olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın