Nokia 9 Edge etkileyici bir tam ekran tasarımına sahip olacak

Nokia’nın amiral gemisi olma adayı Nokia 9, kızılötesi projeksiyon, tam çerçevesiz ekran ve yüksek dahili hafıza seçenekleriyle yakın gelecekte tanıtılmayı bekliyor.


HMD Global, geçtiğimiz günlerde Nokia 7 üst orta sınıf telefonunu tanıttığından beri Nokia hayranları şirketin amiral gemisi olmaya aday olan Nokia 9’u sabırsızlıkla bekliyorlardı. Akıllı telefonun gelişiyle ilgili birçok söylenti olmasına rağmen bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre Aralık ayında telefonun tanıtımının yapılması bekleniyor. Bununla birlikte, önümüzdeki yıl Şubat ayında yapılması planlanan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018 etkinliğinde de Nokia 9’un tanıtımının yapılacağı iddia eden başka kaynaklar da var.

KIZILÖTESİ PROJEKSİYON OLABİLİR

Telefon hakkında çıkan kaynaklar ayrıca konsept bir model üzerinde de duruyorlar. Henüz netleşmese de Nokia 9’un tam çerçevesiz bir ekrana sahip olacağı düşünülüyor. 5.5 inçlik kavisli ekran paneline ve tam ekran tasarıma sahip olan Nokia 9 Edge şık ve üst düzey kaliteli bir formda üretilecek. Telefonun arka tarafında çift LED flaşla birlikte dikey olarak konumlandırılmış 16 MP’lik çift kamera ve ön tarafındaki kameranın ise değeri hakkında henüz bir bilgi yok. Nokia 9 Edge’in arka tarafındaki bir diğer önemli özellik ise telefonun ekranını yansıtabilen bir kızıl ötesi projektör görev yapması.

Parmak izi tarayıcı konsept telefonun arka tarafında yer alıyor. Bu sensör sadece güvenlik için değil ayrıca kalp ritmi ölçme gibi sağlık uygulamalarında da kullanılabiliyor. Telefonun şimdilik hangi işlemci ile çalıştığı bilinmese de 2 farklı RAM ve dahili hafıza alternatifiyle gelmesi bekleniyor. 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ve 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza seçenekleriyle gelmesi muhtemel olan telefonun Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın