Nokia telefon satışları ilk yılda 10 milyona ulaştı

Nokia 2017 yılında 10 milyon telefon satarak tekrar piyasaya geri döndü ve yükselişi de devam ediyor.


Nokia sanki küllerinden yeniden doğdu. 2000’li yılların en çok telefon satan üretici Nokia, HMD tarafından satın alındıktan sonraki ilk yılında yaklaşık 10 milyon telefon satarak geri döndü. Yeni Nokia 3310’u piyasaya sürmesiyle başlayan serüven yeni Nokia modelleriyle daha da fazla satışa şahit oldu. HMD Global 2017 yılının başlarında tanıttığı ilk Nokia modelinden sonra tekrar harika bir başlangıç yaparak diğer üreticileri geride bıraktı.

KENDİ ÜLKESİNDE 5 NUMARA

Finlandiya üretimi olan Nokia, kendi ülkesinde bile sıralamalara giremezken şu an ülkede en çok satan 5. marka olma özelliğini kazandı. Sadece Finlandiya’da 1.5 milyon satış yapan üretici ilk tanıtım yaptığı günden Haziran 2017’ye kadar dünya çapında 1.4 milyon telefon sattı. Yılın 3. ve 4. çeyreklerinde de toplamda 7 milyon telefon satan Nokia, bu yılın sonuna kadar yaptığı anlaşmalarla şimdiden yıl sonuna kadar 10 milyon telefonu satmış durumda. Nokia yeni çıkartacağı 3, 5 ve 8 modelleriyle bu sayıyı daha da yükseltmeyi hedefliyor.

ÜLKEMİZDE DE NOKIA’NIN YERİ FARKLI

2000’li yıllarda oldukça severek kullandığımız Nokia telefonları Türk milleti için ayrı bir yer taşıyor. Türkiye’de sağlamlığına ve güvenilirliğini kanıtlamış bir marka olan Nokia, yeni nesil akıllı telefonlarıyla ülkemizin gönlünü fethedeceğe benziyor. Sadece nostalji yaşamak isteyenler bile Nokia’nın yeni 3310 telefonunu satın alıyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın