Note 8’de beklenen özellik iptal edildi

Samsung’un Galaxy Note 8 telefonu için ortaya çıkan detayların sonu gelmiyor. Samsung’un ürün yelpazesi içinde yer alan Note 8’in tanıtım aşamasındayken 4K 60 PFS’yi desteklediği iletiliyordu ancak durum biraz daha farklı.


Samsung Note 8 hakkında yapılan neredeyse tüm haberlerde telefonun 4K 60 FPS desteği olacağı söyleniyordu ancak Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre telefon sadece 4K 30 FPS’yi destekleyecek. Yazım yanlışından kaynaklanan bir hata yüzünden telefonun bu özelliğinin yanlış bildirildiğini ileten Samsung, Note 8’de bu özelliği bekleyenlere kötü haber olarak yansıyor.

TELEFON 60 FPS’Yİ KALDIRABİLİR

Snapdragon 835 işlemci kullanan telefon 60 FPS’lik 4K çözünürlüğü kaldırabilecek güçte ancak işini sağlama almak isteyen Samsung bu özelliği 4K çözünürlükte 30 FPS olarak sınırlandırmış durumda. 120 FPS’ye kadar kayıt imkanı tanıyabilen işlemcisi ile 30 FPS’lik standart özelliği koymanın mantığı uzmanlar tarafından da sorgulanıyor. Exynos 8895 işlemci varyasyonu kullanan Note 8, 30 FPS’lik çekim ile Apple iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X modellerinden geri kalıyor. Çünkü Apple 4K çözünürlükte 60 FPS kayıt özelliğini standart olarak iPhone telefonlarına entegre etmiş durumda.

GELECEK NESİL TELEFONLARDA 60 FPS STANDART OLABİLİR

Yeni Note 8’in çıkmasından sonra telefonun gücünün bu özelliği desteklemesine rağmen entegre edilmemesi, muhakkak ki Note 8 almayı düşünen kullanıcıları etkileyebilir ancak Samsung hakkında yorum yapan uzmanlar bundan sonraki gelecek olan yeni nesil Samsung Galaxy serisi telefonlarda 4K çözünürlük destekli 60 FPS kayıt olanağının tüm telefonlarda bulunacağı yönünde. Bir diğer iddiaya göre de Samsung 60 FPS özelliğinin bir yeni güncelleme ile telefonlara entegre ettirebilir. Bir Android güncellemesi ile gelebileceği tahmin edilen bu özelliğin iPhone X’in çıkışından sonra rekabet açısından yapılabileceği de gelen iddialar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FLDB coin nasıl alınabilir ? Ne zaman borsalarda listelenecek?

FLDB coin nasıl alınabilir ? Ne zaman borsalarda listelenecek? FLDB coin yeni bir proje olmasına …

Bir cevap yazın