Nvidia GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8 GB Ekran kartını inceliyoruz

Nvidia GPU bulunan oyun donanımları uzmanı Nvidia GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8 GB Ekran kartının mini incelemesini gerçekleştirdik. İşte kart hakkında bilinmesi gereken her şey.


Nvidia tarafından üretilen ve 60 FPS ile üstün bir görüntü kalitesi sağlayan yeni GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8 GB Ekran kartını sizler için deneme fırsatımız oldu. Founders Edition olarak da isimlendirilen ekran kartının şimdiye kadar üretilmiş en iyi ve en performanslı ekran kartı olma özelliği taşıdığı söyleniyor. Tamamen robotik ve kaslı bir tasarıma sahip olan GeForce GTX 1070 Ti ülkemizde bugün itibariyle satışına başlandı. 2250 TL’lik fiyat etiketine sahip olan ekran kartı genel olarak üst seviye oyun ve grafik bilgisayarları için üretilmiş.

GTX 1070 ve GTX 1080 ekran kartlarının ortasına konumlandırabileceğimiz ekran kartının teknik özellikleri ise şöyle; GP104 GPU kullanan ekran kartı 2432 CUDA çekirdeği ile hız olarak 1607 MHz ve turbo hızı olarak da 1683 MHz frekans olarak çalışabiliyor. 8 pin güç soketiyle güç kaynağına bağlanabilen ekran kartının 3 Görüntü portu, 1 HDMI girişi ve bir de DVI giriş bulunuyor. DDR 5 ve 8 GB olan ekran kartı 4K oyun deneyimini de destekliyor ancak normal şartlarda 60 fps görüntü veren ekran kartı 4K oyunlarda fps’sini 30’a kadar düşürüyor.

FİYATI OLDUKÇA PAHALI

Fiyat olarak neredeyse orta seviye bir oyuncu bilgisayarına tekabül eden ekran kartını ana kartınız müsade ettiği sürece çift olarak da kullanarak performansı ikiye katlayabilirsiniz. Tabi bu durumda 2250 TL’lik ekran kartından iki tane alarak 4500 TL ödemeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın