OLED ekranlı yeni iPhone’lar geliyor

Apple’ın, OLED ekran üretici Samsung Display’e iki yeni ekranın sipariş verdiği konularında sızıntı haberler gelmeye başladı. İşte işin gerçeği,


Apple Kasım ayında satışa sunmayı planladığı ilk Super Retina OLED ekranlı telefonu iPhone X’ten sonra OLED geleneğini getirmeyi planlıyor. Gelen sızıntı haberlere göre Apple iPhone X’ten sonra 2 yeni iPhone daha çıkartacak ve bu telefonlar da yine OLED ekranlı olacak.

Gelen sızıntı haberlere göre Apple, iPhone’lara ekran üreten Samsung Display şirketine 2 yeni farklı ebatlarda OLED ekran siparişi vermeye hazırlanıyor. İlk etapta prototip olarak geliştirilmesi gereken ekranlar için Apple ve Samsung Display anlaşmak üzereler. 5.85 inç ve 6.46 inç boyutlarında 2 farklı ekranın üretileceğinden bahsediliyor. Ayrıca 5.28 inçlik bir ekranın daha sipariş edildiği ancak bu ebadın akıbetinin belli olmadığı da ayrıca gelen bilgiler arasında.

BAHSEDİLEN EKRANLAR GÜNCEL HİÇBİR IPHONE’DA KULLANILMIYOR.

Apple, Samsung Display’e verdiği bu projedeki ekran ebatlarını şu an hiçbir telefonunda kullanmıyor. Yeni iPhone iddialarının da kaynağı bu söylentiden geçiyor. GElen bu sızıntı haberlere göre Apple 2018 yılında yeni orta veya üst segment bir yada iki telefonu daha tanıtacakmış gibi görünüyor. Sızıntı haberlerin çoğu zaman doğru çıktığını iPhone X’in daha tanıtımı yapılamadan tim bilgilerinin internet sitelerinde yer almasıyla doğrulayabiliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın