OnePlus Artık Kullanıcılarından İzinsiz Olarak Verilerini Toplamayacak

Özellikle OnePlus 5 ile birlikte iyi bir çıkış yakalayan OnePlus firması kullanıcıların verilerini izleme programında geri adım attı.


Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerin birisi olan OnePlus firmasının geçtiğimiz günlerde kullanıcıların verilerini izinsiz olarak topladığı ortaya çıkmıştı. OnePlus bu durumun ortaya çıkmasının ardından özür diledi ve bir daha böyle bir şey yapmayacağını açıkladı.

Kullanıcılardan gelen yorumlara en duyarlı firmalardan birisi olarak karşımıza çıkan OnePlus firması geçtiğimiz günlerde bir skandala imza atmış ve kullanıcıların verilerini izinsiz olarak topladığı ortaya çıkmıştı. OnePlus modellerinin hepsinin Mac adreslerinin, seri numaralarının, uygulama sayılarının, uygulama kullanma alışkanlıklarının ve Wi-Fi bilgisi gibi gizli kalması gereken bilgileri kendi sunucularına yedeklediği ve bu bilgileri anonim olarak değil de kullanıcıların bilgilerini açık olarak kaydettiği tespit edildi.

OnePlus Kurucusu Açıklama Yaptı

Bu durumun ortaya çıkmasının ardından OnePlus firmasının kurucularından olan Carl Pek yaptığı açıklamada kullanıcıların özel olan bu verilerinin artık gizli olarak toplanmayacağını açıkladı. Kısa bir süre sonra OnePlus modellerine gelecek olan yeni bir güncellemeyle birlikte artık OnePlus kullanıcılarının istemeden içinde bulunduğu kullanıcı deneyimi programı iptal edilecek.

OnePlus’ın böyle bir karar vermesinin ardından yerine farklı bir program devreye koyup koymayacağını ise zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın