OnePlus neden hala kablosuz şarj teknolojisi kervanına katılmadığını açıklıyor

OnePlus yine mantıklı bir açıklamayla geliyor ve kablosuz şarj teknolojisini neden savunmadıklarını açıklıyor.


Apple’ın kablosuz şarj trendine katılmasıyla birlikte teknolojiyi yeniden odaklanılmaya başlandı. Aslında bazı akıllı telefonlarda uzunca bir süreden beri kullanılan kablosuz şarj teknolojisi birçok akıllı telefon üreticisinin ağzını sulandırsa da birçoğu da bu teknolojide gelecek göremiyor. Bu şirketlerde biri de OnePlus. Telefonu yalnızca bir şarj pedinin üzerine koyarak şarj etmeyi mantıklı bulmadığı söylenen OnePlus, şarj etmek için telefonu şarj istasyonuna doğru koyabilmek, kamerayı kullanamamak ve arama yapamak gibi dezavantajlar olduğunu belirtiyor.

Kablo ile soketli şarj etmenin daha kolay olduğunu savunan OnePlus, hızlı şarj teknolojilerini düşünürseniz çoğu telefon 15 watt ile şarj edildiğini söylese de hem güvenlik nedenleriyle hem de telefonun düzgün yerleştirilmesinden ötürü bu değerlerde şarj olmadığını belirtiyor. OnePlus’ın Dash adı verilen kablolu hızlı şarjının 20 watt ile şarj ettiğini belirten OnePlus, diğer standart şarjlar gibi bir hizmet sunsa da bu şarj yönteminin her zaman en güvenli yöntem olduğunu da ekliyor.

OnePlus’ın kablosuz şarj hakkındaki  diğer bir yorumu ise; kablosuz şarj pedlerinin kullanıcılara ek bir maliyet getirdiği ve  kendileri için üretim maliyetleri çıkarttığını dile getiriyor. OnePlus kablosuz şarjdaki mantığını 3.5 mm’lik kulaklık girişinde de koruyor. Google ve Apple gibi diğer büyük üreticiler 3.5 mm’lik kulaklık jakını kaldırmasına rağmen, OnePlus bu jakı kaldırmayarak kullanıcılara telefonlarını şarj ederken müzik dinlemelerini de ek bir aparat gerektirmeden mümkün kılıyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz? Firmalar reklam için farklı işlemler yaparlar. Bu …

Bir cevap yazın