OnePlus Oreo destekli OxygenOS 5.0’ı OnePlus 3 ve 3T’ye getiriyor

Geçtğimiz günlerde tanıttığı OnePlus 5T ile dikkatleri üzerine çeken üretici şimdi de eski amiral gemi model OnePlus 3 ve 3T için kullanıcılarına Oreo destekli bir mobil işletim sistemi sunmaya hazırlanıyor.


Geçtiğimiz günlerde tanıtılmasıyla piyasada deprem etkisi yapan OnePlus 5 T’den sonra üretici şimdi de eski amiral gemisi olan OnePlus 3 ve 3T modelleri için Android 8.0 Oreo altyapısını kullanan OxygenOS 5.0 OTA mobil işletim sistemini getiriyor. Şimdilik ilk etapta beta versiyonuyla yayınlanacak olan mobil işletim sistemi, geliştiricilerin de yapacağı denemeler sonrasında bir dizi güvenlik eklentisi ve geliştirmeye uğrayacak. Akabinde OnePlus 3 ve OnePlus 3T modelleri için yayınlanacak olan OxygenOS 5.0 kullanıcılarına daha etkin bir kullanım imkanı tanıyacak.

Android Oreo’yu OxygenOS 5.0 ayıran en büyük özellikler ise;

– Android O’ya güncelleme (8.0)
– Paralel Uygulamalar Eklendi
– Resmin içine resim eklenebilme özelliği eklendi
– Otomatik doldurma eklendi
– Akıllı metin seçimi eklendi
– Yeni Hızlı Ayarlar tasarımı
– Güvenlik düzeltme eki güncellendi
– Bildirim noktaları eklendi
– Yeni uygulama klasör tasarımı eklendi

Ağustos ayında OxygenOS Açık Beta güncelleştirmesinde ilk kez yerini alan bir özellik olan paralel uygulamalar, telefonunuzda bir uygulamanın birden çok kez açılmasını ve uygulamayı birden çok kullanıcı ile kullanımanıza olanak sağlıyor. Bunu App Cloner gibi cihazınızda çoklu uygulamaya izin veren üçüncü taraf uygulamaları var, ancak bu özelliği bir OS’ye yerleştirmek daha iyi bir deneyim imkanı sunuyor. Desteklenen paralel uygulamalar listesini Ayarlar> Uygulamalar> Paralel’e sekmesinden inceleyebilirsiniz.

Eski amiral gemisini kullanan kullanıcıları da düşünen OnePlus, bu konuda birkez daha takdirleri topluyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın