Otomobilinizi Google Haritalar aracı haline getirebilirsiniz

Google’ın tüm sokakları taraması için oluşturduğu tepesinde 360 derecelik kamerası olan otomobillerin yaptığı görevi siz üstlenmek ister misiniz? İşte detaylar:


Google’ın haritalar servisinin sokak görünümleri için geliştirdiği ve daha çok Toyota Prius modeli ile çalıştığı üstünde 360 derecelik dönen bir kamerası olan araçlara mutlaka denk gelmişsinizdir. Bu araçlar sürekli sokaklarda, caddelerde ve şehrin her köşesinde dolaşıyor ve 360 derecelik görüntüler alıp Google Maps üzerinden Street View adı verilen bir veri tabanına yükleniyor. Böylelikle Google Haritalara giren herkes gideceği yeri yada merak ettiği bir mekanı sanki oradaymış gibi Google Maps üzerinden kolaylıkla görüntüleyebiliyor. Ancak bu sokak görüntülerini almak için güçlü ve kalite bir 360 derecelik çekim yapan bir kameraya ihtiyacınız var.

İLK GOOGLE SERTİFİKALI KAMERA

Çinli kamera üreticisi Insta360 tarafından bugün yapılan açıklamada, 360 derece görüntü alabilen 3.500 dolar değerindeki kameranın “Street View Ready” programının bir parçası olarak Google tarafından sertifikalandırılmış ilk kameranın olduğu açıklandı. Bu kamera Google’ın sokak görünümleri kriterlerine uyan netlik, çekim kalitesi ve bulanıklık giderici özelliklere sahip Google tarafından onaylanmış ilk kamera olma özelliğini taşıyor.

GÖRÜNTÜLERİ GOOGLE’A TESLİM EDEBİLECEKSİNİZ

Bu uğurda bu kameraya 3500 dolar verdiniz ve içinden çıkan aparatlar ile birlikte otomobilinize sabitlediniz. Google sertifikalı olduğu için kameranın otomobilinize nasıl entegre edileceğinin de kutu içerisinde belirtileceği ön görülüyor. Aracınıza bu kamerayı taktıktan sonra çektiğiniz tüm görüntüleri www.google.com/intl/tr/streetview/publish/ adresi üzerinden Google’a göndermeniz gerekiyor. Ancak gördüğümüz kadarıyla gönderdiğiniz bu görüntüler için Google size herhangi bir ödeme yapacağını taahhüt etmiyor. Kısacası eğer böyle bir projeye soyunacak kadar bütçeniz varsa Google’dan hiçbir maddi destek beklemeyin. Ama insanlığa olan katkınız için şimdiden teşekkür ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın