Özel profiller yakında Facebook’ta kullanılabilecek

İnternet kullanan bir çok kişi kayıtlı olduğu ve 2 milyar kullanıcısı olan Facebook’ta yepyeni bir devir başlıyor. Artık Facebook’ta özel profil oluşturabilecek ve sadece istediğiniz kişilerle iletişime geçebileceksiniz.


Neredeyse hakkımızdaki her türlü bilgi girdiğimiz ve hayatımızın hakkında tüm detayları yazdığımız Facebook hesaplarımız kimi zaman eğlenceli olsa da bu bilgiler kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabiliyor. Gittiğiniz bir etkinliği yada bir paylaşımı arkadaşlarınız içinde görülmesi veya herkes açık şekilde paylaşılması ise kimi zaman hoş sonuçlar doğurmayabiliyor. Gizliliğin önemli olduğu bu dönemde bu gereksinimi boşa çıkartmayan Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir hamle yapacak gibi görünüyor.

ÇOK KİŞİSEL FACEBOOK HESAPLARI GELİYOR

Bunu bilen Facebook ise özel profiller adı altında yeni bir çalışma üzerinde yoğulaşmış durumda. Facebook özel profilinizi oluşturduğunuzda yapacağınız tüm paylaşımlar ve hatta tüm etkileşimler sadece sizin istediğiniz kişiler tarafından görüntülenebilecek. Geçtiğimiz günlerde teste başlayan Facebook, bu çalışma ile bir çok kullanıcısını memnun edecek. Facebook özel profilin nasıl yapılacağı yada özel profile nasıl geçileceği konusunda henüz net bir bilgi olmazken bu özel profillerin paylaşım altlarına yazdıkları yorumların bile kişilere özel olarak çalışacağı iddia ediliyor.

TÜM PAYLAŞIMLAR SİZE ÖZEL OLACAK

Facebook kullanıcıları kimi zaman yaptıkları paylaşımlardan dolayı endişe duyabiliyor. Bu paylaşımların doğurabilecekleri sonuçlar konusunda endişeleri sona erdirecek olan Facebook özel profil özelliği ile artık özgürce gizlilik ilkeleri dahilinde paylaşım yapılmasına imkan sağlanacak. Facebook’un bu özelliği ne zaman tanıtacağı yada ne zaman yürürlüğe sokacağı henüz belli değil ancak bazı Android Facebook uygulaması kullanıcılarının da keşfettiğine göre şimdilik küçük bir kitle için kullanılabilir durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın