Philips, X596 ile akıllı telefon sektöründe şansını deneyecek

Orta sınıfa yakın özellikler taşıyan X596, Philips’in akıllı telefon pazarında temsil eden en yeni üyesi konumunda.


Hollanda merkezli elektronik üreticisi Philips, bugün Çin’de yeni bir giriş seviyesi akıllı telefonu piyasaya çıkarttığını duyurdu. Geçen ay Çin sertifikasyon birimi TENNA tarafından onaylanan akıllı telefon havacılıkta kullanılan alüminyum alaşım malzemeli gövdesiyle dikkat çekiyor. Philips X596, 1920 x 1080 piksel çözünürlüğüne sahip 5,5 inçlik Full HD dokunmatik ekrana sahip. Orta sınıf olarak nitelendirdiğimiz X596, Qualcomm Snapdragon 435 işlemci kullanıyor ve bu işlemciye 4 GB Ram belleği eşlik ediyor. 32 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı hafıza seçeneği bulunan telefonun kamera özellikleri de tatminkar görünüyor.

1080p kayıt yapabilen kamera

Orta segment telefonlarda nadir rastladığımız 1080p video kayıt desteği, Philips X596’ya entegre edilmiş. Her iki yüzünden de 16 MP’lik iki kamera bulunan telefonun Wi-Fi, Bluetooth ve GPS gibi normal bağlantı seçenekleri de satandart olarak geliyor. Tasarım açısından ilk çıkan Android telefonlara benzeyen bir yapısı olsa da kamera özellikleriyle orta segmenti hak ediyor. 4000 mAh gücünde bir bataryaya sahip olan telefonun mobil işletim sistemi ise Android Nougat 7.1, Ancak telefonun Android Oreo 8.0 güncellemesi alması da muhtemel görünüyor.

Philips X596’nın 4GB RAM + 32GB depolama modeli fiyatı yaklaşık 171 dolar iken 4GB RAM + 64GB depolama sürümü ise 227 dolar. 5 Kasım’dan itibaren satışa çıkması beklenen telefonun Türkiye’deki satış durumu hakkında maalesef net bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Seksi Fantazi Sütyen Takımları İçin Pamuk Tenim!

    Fantazi Sütyen Özenle üretilmiş ve dikkatli bir şekilde piyasaya kazandırılmış iç giyim unsurlarının …

Bir cevap yazın