Pinterest 200 milyon kullanıcıya ulaştı

Pinterest uzun zamandan beri merak edilen bir soruya yanıt verdi. Platformun toplam kullanıcı sayısı belli oldu.


Dünyanın sayılı sosyal ağlarından biri olan Pinterest, geçtiğimiz aylarda kan kaybetmeye başladı ancak yayınladıkları son rapor ile iddiaları çürütmeyi de başardı. 1 yıl öne 150 milyon olan kullanıcı sayısını günümüzde 200 milyona çıkarttığını açıklayan Pinterest, bu sayısının aktif kullanıcı sayısı olduğunu da raporda belirtti.

ABD DIŞI ÜLKELER YÜKSELİŞTE

2015 yılında açıkladığı gelecek planlarında büyük hedefler koyulmuştu ancak bu hedefleri tekrar revize etmek durumunda kaldı. Geçtiğimiz nisan ayında 157 milyon kullanıcısı olduğunu belirten Pinterest günümüzde ise 200 milyon kullanıcıya sahip. Son 1 yıl içinde ABD dışı ülke kullanıcılarının yükselişte olduğunu açıklayan sosyal ağın toplam kullanıcılarının yarısı ise ABD’den bağlanan kullanıcılar.

ŞİRKETİN DEĞERİ DE ARTTI

Yeni eklenen kullanıcıların %75’inin dış ülkelerden geldiğini belirten Pinterest, geçtiğimiz sene devreye soktuğu “Lens” uygulaması ile yükselişe geçmişti. Bu uygulamanın yardımıyla %50 oranında büyüyen şirketin değeri de oldukça arttı. Uzmanlar tarafından yapılan şirket değerlendirmesinde şirketin tam 12.3 milyar dolar ettiğini ve değer kazanmaya da devam ettiğini belirtelim.Günlük hayata yardımcı sosyal olarak adlandırılan Pinterest’in Türkiye’de de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi var. Seven ya tam seviyor sevmeyen ise siteye bir türlü ısınamıyor. Türkiye’de ki kullanıcıların en büyük tepkisi ise Google üzerinden aratılan herhangi bir resmi görmek için siteye bağlanıldığında mutlaka üyelik istemesi oluyor. Bu da Türk kullanıcılarını pek de mutlu etmiyor çünkü gereksiz mail trafiğinin önüne geçilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın