PlayStation’ın çocuklar için yeni mini oyun kolu geliştirdi

30 dolara satılacak olan bu oyun okul önümüzdeki bahar ayında satışa sunulacak.


PlayStation’ın konsol oyun hakimiyetine doğru attığı bir sonraki adım gamepadlerini küçük ellere uyarlamak oluyor. Bunu yapmak için de yepyeni ve mini bir oyun kolunu geliştirme yoluna gitti. PlayStation 4 ile kullanılacak olan mini gamepad standart DualShock 4’ten yüzde 40 daha küçük ve yetişkinlerin ellerinin daha rahat oturması için gereken kulplar mini oyun kolunda bulunmuyor.

BİRÇOK RENK İLE GELECEK

Şimdilik sadece mavi renk ile tanıtılmış olsa da çocukların ilgisini çekecek birçok renk ile gelecek olan mini oyun kolu kablosuz olarak kullanılıyor. Büyük ağabeyinde olan 3.5mm kulaklık jakı, hoparlör, dokunmatik geri bildirim ve hareket kontrolü özelliklerine sahip olmayan oyun kolu boyutlarından da anlaşılacağı için sadece çocuklar için üretilecek. Bu sebepten yetişkinlerin ihtiyaç duyduğu oyun kolu özelliklerine ihtiyaç duymayan bu mini kol, basitlik ve kolay kullanım için küçük elleriyle daha rahat kullansın diye üretiliyor. 30 dolara satılması beklenen oyun kolunun renklerine göre farklılık gösterip göstermeyeceği ise bilinmiyor. Oyun kolunun bahar aylarında yani çocukların okullarının tatile girdiği sezonda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın