PUBG, hile yapan 100 bin kişiyi affetmedi ve sistemde banladı

Dünyanın en çok oyuncu bulunan platformlarından biri olan PUBG, hile yaptığı tespit edilen 100 bin oyuncuyu sisteminden engelledi.


PlayerUnknown’s Battlegrounds hilecilere asla izin vermiyor. Anti-hile yazılımı BattlEye hafta sonundan bu yana 100.000 hesabı sistemden yasaklayarak bir temizlik daha yaptı. Son yapılan engellemeler ile sistemde toplamda 700 binden fazla hesap silinmiş oldu. 20 milyon adet satılan bir oyun için azımsanmayacak kadar fazla olan hileci oyuncular diğer oyuncuların artık sinirini bozacak duruma geldiler. Bu gören PUBG de hile yaptığı tespit edilen oyuncuları sistemden uzaklaştırmaya devam ediyor.

HİLECİLERİ ŞİKAYET EDEBİLİRSİNİZ

Dünyanın sayılı platformlarından biri olan PUBG yine de hile konusunda tam olarak korumalı değil. Bunu platformun kendisi de söylüyor. Bu kadar fazla oyuncunun bulunduğu bir platformda takdir edersiniz ki kimin hileci kimin değil anlamak da oldukça güç. Önümüzdeki dönemde yeni hile denetleyici yazılımını devreye sokacak olan PUBG, bazı güncellemeler ile bu duruma daha büyük darbeler vurmak istiyor.

XBOX ONE X’İN DE GELMESİYLE HİLECİ ORANLARI DÜŞEBİLİR

Eğer bir PUBG oyuncusuysanız ve karşınızdaki oyuncunun hile yaptığına inanıyorsanız, bunu platforma şikayet edebilir ve oyununuzu mahvetmesine engel olabilirsiniz. Oyunun seyrini bozan ve oyundan zevk almanızı engelleyen bu oyuncuların dürüst oyuncuların da desteğiyle bir zaman sonra tamamen biteceğine inanılıyor. Xbox One X’e de gelecek olan oyunla hile oranlarının daha da düşmesi ön görülüyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı

Demsa’nın Patronu Hüseyin Demir’den Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı İslam dünyası ve Ülkemiz, ömrünü İslam’a …

Bir cevap yazın