Qualcomm, SD630’a göre % 40 daha hızlı Snapdragon 636 işlemcisini duyurdu

Ünlü mobil cihaz işlemci üreticisi Qualcomm, orta sınıf için geliştirdiği yeni Snapdragon 636 işlemcisini tanıttı.


Birkaç ay evvel tanıtılan ve oldukça ilgi çeken Snapdragon 630 ve 660 işlemcilerinin bir üst modeli olan SD 636 işlemciler Qualcomm tarafından duyuruldu. Şirketin büyük SoC serisine yeni katılan Snapdragon 636, SD 630’a göre %40 daha hızlı.

ORTA SEGMENTİN YENİ İŞLEMCİSİ OLACAK

Daha çok orta segment telefonlarda kullanılan 6xx serisinin yeni işlemcisi Snapdragon 636, ARM Cortex A53 CPU çekirdeği kullanıyor. Ayrıca işlemci 18:9 çözünürlük sağlayan ekranlarda ve akıllı telefon anakartlarıyla da tam uygumlu olarak çalışabiliyor. Moto G5 ve Moto X4 gibi telefonların güncel işlemcileriyle karşılaştırılınca %40 daha hızlıçalışan bu yeni mobil cihaz işlemcisi, Kasım ayından itibaren anlaşmalı olan üreticilere gönderilmeye başlanacak. Ayrıca Snapdragon 636 işlemcili telefonların gelişi de 2018 yılının ilk çeyreği olarak belirtiliyor.

BİRÇOK ÖZELLİĞİ DESTEKLİYOR

Qualcomm’un duyurduğu yeni Snapdragon 636 işlemcisi hızlı şarj, yüksek çözünürlüklü ekran, Wifi bağlantı kartları ve Bluetooth 5.0’ı sorunsuz olarak destekleyebiliyor. Üst sınıfa göre düşük kalan ancak orta sınıfta zirveyi zorlayan bu işlemci, NFC destekliyor ve 8 GB dahili belleğe güç verecek kapasiteye sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi PS4’ü almalıyım

PlayStation markası ilk olarak 1994’te hayatımıza girdi ve günümüze kadar evrimini sürdürdü. Oyun sektörünün hızlı …

Bir cevap yazın