Rahat ve Şık Olmanın Anahtarı: Örgü Saç ModelleriSaçlarınız, sizi en iyi yansıtan ve görüntünüzü tamanlayan en önemli unsurdur. Saçlarınızın rengi, boyu ve şekli gibi sizi diğerlerinden ayıran pek çok farklı özelliği bulunuyor. Saçlarınızın her ortamda farklı olmasını ve daha güzel bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız örgü saç modelleri sizin ilk tercihiniz olmalıdır. Ayrıca birbirinden farklı ve güzel saç örgü modelleri rahatlığın ve şıklığın bir araya gelmesi olarak kabul ediliyor.

Saç Örgüsü Çeşitleri

Saç örgüleri, aslında oldukça fazla çeşide sahiptir. Hatta bu durum dünyanın her yerinde farklı olabiliyor. Ülkemizde genel olarak herkesin bildiği ve tercih ettiği saç örgüsünün dışında herkesin yapılışını merak ettiği kızlar soruyor kısmında sıkça yer alan balık sırtı ve Hollanda örgüsü gibi modellerde bulunuyor.

Saç Örgüsü Tercihi

Eğer saçınızda örgü modeline yer vermek istiyorsanız ilk olarak gideceğiniz mekâna göre bir model belirlenir. Daha sonra saçı toplu ya da açık bırakmak konusunda bir seçim yapılmalıdır. Eğer saçı açık bırakmak istenirse, saçın ön kısmından örgü yapılıp saçın arka kısmında bu örgüler birleştirilebilir. Böylece saç hem örgü hemde açık bir görünüme sahip olabiliyor. Ayrıca saçı toplu bir şekilde şekillendirmek istenirse saç ya at kuyruğu şeklinde bağlanıp örülmeli ya da saç ön kısmından örgü modeli ile şekillenip saçın arka kısmı topuz modeli ile toplanabilir. Örgü içeren saç modelleri ile hem rahat hemde şık ve farklı bir görünüm kazandırılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin Ne Kadar?

Dijital dünyada sürekli adından söz edilen ve gelecek yılların tek para birimi olacağı finansörler tarafından …

Bir cevap yazın