Raspberry Pi otomobil programlamaya başlıyor

Raspberry Pi isimli mini bilgisayarların yeni bir kullanım aracı mevcut. Avuç içi kadar olan bilgisayar artık araç kodlamalarında ve geliştirmelerinde de kullanılacak.


Arabanızla ilgili bir sorun ortaya çıktığında ilk yapacağınız şey bir teknisyene başvurmak olacaktır.Ama Danimarkalı şirket olan AutoPi.io’ nun yapmış olduğu çığır açan bu cihaz sayesinde artık akıllı cihazın, arabanızı programlamasına izin verdikten sonra arabanızda oluşan sorunları tespit edebilecek ve çözüme daha kolay ulaştırabilecek.

ARAÇTAKİ SORUNLAR PANELDE GÖSTERİLECEK

AutoPi.io’nun yapmış olduğu bu Raspberry Pi tabanlı cihaz ile bir tek kontrolleri değil ayrıca araç uyarılarını almak, araç performansını izlemek ve hatta aracın yerini izlemek için de kullanıma imkan sağlanacak. Bu cihazı arabanızın bağlantı noktasına takarak veri toplamasına izin verdikten sonra artık arabanız üzerinde gerçekleşen olayları daha rahat görüp, kolayca fark edebilirsiniz. Bu cihaz ayrıca, çarpışma algılama, trafik işareti uyarısı, ebeveyn denetimleri, video kanıtı kaydı ve hatta hırsızlık algılaması gibi çok çeşitli geliştirmeleri programlamanıza da izin vermekte. Olağanüstü özelliklerinden biri de kolay kurulumunun yanı sıra genişletilebilir – USB, GPIO, HDMI, Bluetooth veya WiFi kullanarak takıp bağlanma özelliği bulunmakta.

AÇIK KAYNAK KODU GÜVENSİZLİK YARATABİLİR

AutoPi, otomobilinizle ilgili gerçek zamanlı bilgileri görüntüleyen bir kontrol paneline sahip. Gerektiğinde düzenlenebilen, eklenen veya kaldırılan aletlerle yapılandırmak kolaydır. Doğrudan arabadan veri akışını sağlayan canlı bir mod ve bilgileri değerlendirmenizi sağlayan duraklatılmış bir mod mevcut. Çalışması sırasında aküyü boşaltmaz ve güç verimi sağlar. Raspberry Pi’nin açık bir sistem olması nedeniyle kendi kullanımları sınırsızdır. Bu cihazı kullananlar açık kodlama sebebiyle de bilgisayar korsanlarının saldırısına maalesef açık olacaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın