Razer akıllı telefon ile gelebilir

Daha çok oyuncuların bildiği ve eğlence amaçlı ürünler üreten Razer, mobil cihaz üretimine geçmeye hazırlandığını resmen kabul etti.


Mouse Pad, mouse ve oyun bilgisayarları konularında dünyaca tanınan Razer firması yeni bir akıllı telefon üzerinden çalışıyor olabilir. Son dönemlerde oyun dizüstü bilgisayarları üretimi de yapan Razer, sadece oyun odaklı bir akıllı cihazı üretmeye hazırlanıyor. Bu cihaz tamamen oyunculara hitap edecek ve Razer’ın oyun tecrübesiyle üretilecek.

2017 YILININ BAŞINDA TELEFON ÜRETİCİSİ SATIN ALDI

Geçtimiz Ocak ayında Nextbit isimli akıllı telefon üreticisini şirketine katan Razer’ın akıllı telefon üzerinde çalışmaları olduğu tahmin ediliyordu ancak Razer’ın CEO’su Min-Liang Tan, CNBC kanalına verdiği demeçte bir akıllı telefon üreteceklerinin sinyalini verdi. Nextbit daha önce Robin adı altında bir akıllı telefonu piayasaya sürmüştü. Türkiye’de satışa sunulamayan bu cihaz diğer ülkelerde orta düzeyde satılmıştı.

AKILLI TELEFON İÇİN GEREKEN ŞİRKETİ BİR BİR SATIN ALIYOR

Razer ayrıca akıllı telefon için gereken ses sistemleri için THX ve oyun konsolu üreticisi Ouya şirketlerini de geçtiğimiz dönemlerde bünyesine katmıştı. Akıllı telefon üretmek için tüm gereksinimlerini şirketleri bir bir satın alarak gideren Razer’ın önümüzdeki dönemlerde bir akıllı telefon üretmek için hamle yapacağı gelen tahminler arasında. Razer daha önce Edge isimli bir cihaz üretmişti. Bu cihaz tamamen oyun odaklı bir tablet gibi görünse de içinde dahili bir oyun konsol kolu da bulunuyordu. Razer ayrıca Edge’de Android işletim sistemi kullanmak yerine Windows işletim sistemi kullanmasıyla da biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zhiyun Video Led Işık Teknolojisi İle Tanışın.

  Yıllardır profesyonel video ekipmanı denildiğinde ilk akla gelen marka olan Zhiyun Tech , video …

Bir cevap yazın