Safari 11 kullanıcılarla buluştu

macOS High Sierra işletim sisteminden önce güncellenen ve Apple ürünlerinde en çok kullanılan internet tarayıcı Safari, 11.versiyonu ile kullanıma açıldı.


Apple tarafından desteklenen ve iPhone, iMac, Macbook ve iPad’ler tarafından kullanılan web tarayıcısı Safari bir dizi güncelleme ile 11. versiyonunu kullanıcılarına sundu. macOS High Sierra işletim sistemiyle gelmesi beklenen Safari 11’in daha önce güncellenebilir olması ise Apple kullanıcılarını sevindirdi.

YENİ İŞLETİM SİSTEMLERİNE YENİ SAFARI

iOS 11’in indirilebilir olmasıyla birlikte Apple Watch’lar için WatchOS 4 ve Apple TV için de tvOS 11 işletim sistemleri de kullanılabilir hal aldı. Bu işletim sistemleri içinde internet tarayıcı görevi gören Safari 11 de kullanılara hizmet verebiliyor duruma geldi. Chrome’dan sonra en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olarak sayılan Safari, bu yenileme ile daha fazla kullanıcıya hizmet vermeyi amaçlıyor.

BİRÇOK YENİ ÖZELLİĞİ BARINDIRIYOR

Yeni Safari ile birçok özellik de kullanılarla buluşmuş oldu. Bu özellikler arasında son dönemde sosyal medya uygulamalarının da fazlaca kullandığı ortama göre ses ayarı yapmak gelen en büyük yenilikler arasında. Safari 11’de web sitelerinde gezinmek de kolaylaşıyor. Yaklaşma, uzaklaştırma, okuyucu seçecekleri, otomatik oynatma ve reklam engelleyiciler gibi özelliklerde gelişmelerin yapıldığı tarayıcı da bilgi gireceğiniz formların otomatik doldurulma özelliği de getirildi. Bu yenileme ile birlikte performans, hız ve güvenlik konularında gelişmeler yapıldığı ve HTML dosyalarına daha kolay erişim olanağı tanındığı da belirtiliyor. Safari 11 şu an Macbooklar için App Store’da ücretsiz olarak indirilebilir durumda. Ancak diğer Mac bilgisayar bu güncellemeyi alabilmek için 25 Eylül’de çıkacak olan macOS High Sierra işletim sistemini beklemek zorunda kalacaklar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın