Samsung Galaxy J5’e BlueBorne güvenlik güncellemesi geliyor

BlueBorne adı verilen virüse karşı yazılımlar içeren ve 40 farklı yamayı barındıran yeni Samsung Galaxy J5 Android güncellemesi yakın zamanda indirilebilir olacak.


Geçtiğimiz hafta Samsung J7 (2017) için gelen güvenlik güncellemesinin ardından, üretici şimdi de Galaxy J5 (2017) için J530FXXU1AQI3 kodlu bir güvenlik güncellemesi getirdi. Bu sürüm, telefonun BlueBorne istismarına karşı korunması için bazı önlemler barındırmasının yanı sıra Ağustos ayından beri beklenen 40 farklı yamayı da içinde barındırıyor.

Güncelleme kullanım, tasarım ve performans açısından hiçbir yenilik barındırmıyor ancak arka planda BlueBorne adı verilen duruma karşı sizi koruyacak güncellemeler mevcut. Güncellemenin telefonunuza gelip gelmediğini kontrol etmek için telefonunuzun ayarlar bölümünden Cihaz hakkında ve sonrasında güncellemeleri denetle butonuna basabilirsiniz. Kablosuz bağlantı üzerinden yüklemeniz kotanıza da zarar vermeyecektir. Android Nougat 7.0 mobil işletim sistemiyle tam uyumlu olarak çalışabilen yeni güncelleme Samsun Galaxy J5 için Türkiye’deki akıllı telefonlara  da yakın zaman gelmesi bekleniyor.

MUTLAKA TELEFONUNUZA KURUN

Android mobil işletim sisteminde maalesef iOs ve diğer mobil işletim sistemlerine oranla daha fazla virüs bulaşma riski mevcut. Eğer hem internet ortamında hem de diğer bağlantı yolları aracılığı ile bu virüsü kapmamak için eğer Samsung Galaxy J5 kullanısıysanız bu güncellemeyi mutlaka indirmenizi ve telefonunuzu güncellemenizi öneriyoruz. BlueBorne virüsünden korunmak için en kesin çözüm olan bu güncellemenin 392 mb boyutunda olduğunu da hatırlatalım

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın