Samsung Galaxy J7 akıllı telefonu uçakta durup dururken patladı

Patlayan ve yanan telefonlardan dolayı kötü şöhreti olan Samsung’a bir darbe daha geldi. Hindistan iç hat uçağında birSamsung Galaxy J7 çanta içinde durup dururken duman salınımı gerçekleştirdi.


Son dönemlerde oldukça fazla patlayan telefon haberi yapmaya başladık. Açıkçası Samsung da bu konuda başı çeker durumda. Geçen sene Samsung Note 7 patlama fiyaskosundan sonra şimdi de aynı konu için Samsung J7 ile gündeme geliyor. Hindistan’da bir iç hat uçağında seyir halindeyken duruğ dururken patlayan ve yanan Samsung J7 akıllı telefonu Türkiye’de de satılıyor.

ÇANTADAYKEN YANMAYA BAŞLADI

Arpita Dhall isimli kadın oğlu ve eşiyle birlikte seyahat ederken çantasında duran telefon hiçbir sebep yokken dumanlar çıkartarak yanmaya başladı. Mürettabattan alınan su yardımıyla büyük bir felaket yaşanmadan telefon söndürüldü. İlginç bir detay olarak belirtebileceğimiz konu ise telefon uçakta bulunan yangın söndürüler tarafından da söndürülemedi. Sadece su ile söndürülebilen telefon mürettebatın hızlı müdahalesi tarafından söndürüldükten sonra önlem amaçlı diğer telefonlar da gözlem altına alındı. Uçakta başka bir telefonda sorun çıkmazken 120 yolcu sorunsuz olarak seyahatlerini tamamladılar.

SAMSUNG OLAYI İNCELİYOR

Samsung Hindistan sözcüsü “Daha fazla bilgi için ilgili makamlarla görüşüyoruz, Samsung’da müşteri güvenliği öncelik taşıyor” açıklaması yaparken, telefonun yanması ve duman salınımı yapmasının sebebinin batarya kaynaklı mı yoksa başka bir sebepten mi olduğu da araştırılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Flikoston.com

Flikoston, online ortamda, nitelikli içerikler arayanların isteklerine yanıt veriyor. Site, genel kültür, sanat ve felsefeye …

Bir cevap yazın