Samsung Galaxy Note 9 Ekranın Altından Parmak İzi Okuyucusuna Sahip Olacak

Apple’ın iPhone X modelinde yapamadığını Samsung Galaxy Note 9 modelinde yapabilir.


Apple’ın yeni iPhone modeli olan iPhone X için uzun süredir konuşulan ekranın altından Touch ID teknolojisi görünüşe göre Samsung’un yeni Note modeli olacak olan Note 9 ile birlikte gelecek.

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Apple yeni iPhone modellerini tanıtmıştı. Bu yeni iPhone modellerinden birisi olan iPhone X tamamen ekrana sahip olan bir tasarımla gelmişti. Apple’ın hemen hemen her ürününde kullandığı parmak izi güvenlik sistemi olan Touch ID teknolojisinden yoksun olan iPhone X modeli Apple’a göre daha güvenli ve kolay bir güvenlik sistemi olan Face ID ile birlikte geliyordu.

iPhone X henüz satışa çıkmadı ancak kullanıcılar Apple’ın Face ID teknolojisine sıcak bakmamakla birlikte gelecekte akıllı telefonların sadece yüz tanıma ile açılmalarına da karşılar. Tüketicilerin bu istekleri karşısında parmak izi teknolojisini daha da geliştirmek isteyen bir başka teknoloji devi Samsung parmak izi teknolojini ileri bir seviyeye götürmeyi başardı.

Parmak izi sensörü konusunda yatırımlarına devam eden Samsung gelen son dedikodulara göre parmak izi okuyucusunu ekranın altına taşımayı başardı. Samsung’un bu yeni teknolojisiyle birlikte kullanıcılar parmak izlerini telefon ekranları üzerinden okutabilecekler.

Galaxy Note 9 Ekranın Altından Parmak İzi Okuyucusuna Sahip Olacak

Apple’ın yeni ürünleriyle ilgili yaptığı başarılı tahminleriyle bilinen Ming-chi Kuo’ya göre parmak izini ekranın altına taşımaya başaran Samsung bu yeni teknolojiyi ilk olarak Galaxy Note 9 modelinde sunacak. Samsung’un Apple’dan önce bu teknolojiyi sunup sunmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın