Samsung, Galaxy Note 9 üzerinde harıl harıl çalışıyor

Samsung’un amiral gemi modeli Note serisinin son üyesi Note 8’in bir üst modeli olması planlanan Samsung Note 9 için çalışmalar başladı. İştedetaylar


Samsung Galaxy Note 8 şu anda satışta olan en iyi iPhone X alternatifi olarak biliniyor. Ancak Güney Koreli üretici 2018 yılının başlarında yavaş yavaş tanıtımına hazırlanmak üzere Samsung note 9 üzerinde de çalışmaya başladığı söyleniyor. Galaxy S9’un da geleceği 2018’in ilk çeyreğinde bir sürpriz yapabilecek olan Samsung Note 9 ile de karşımıza çıkabilir.

Note 9 projesi The Investor’dan gelen bir rapora göre “crown” kod adı altında geliştiriliyor ve ilk prototip gelecek yılın başlarında hazır olabilir. Gelecek yılın başlarında prototip olarak üretilmesi planlanan Samsung Note 9’un bileşenlerinin hazırlandığı belirtiliyor. Samsung’un bilinen bir özelliği olan akıllı telefonlarına kod adı vermesi telefon üzerinde çalıştığı anlamına da gelebilir. Örneğin Samsung Note 8 için bir göl ismi olan “Baikal” adını kullanan üretici Samsung S8 için ise “dream” kodunu kullanmıştı. Samsung Galaxy S8’in bu ismi taşımasının özel bir anlamı olduğu da iddia edilmişti ve Rüya anlamına gelen dream kelimesinin Samsung’un Apple’ı yenme hayalini temsil ettiği söyleniyordu.

“Taç” anlamına gelen “Crown” kelimesinin ise Samsung’un akıllı telefon işini yönetme konusundaki artan isteklerini temsil ettiği iddia ediliyor. Rapor, Note 9’un özellikleri veya imza özellikleri hakkında başka ayrıntı sunmuyor ancak telefonun geniş ekranlı, arkadaki çift kamera ve iPhone X gibi bir 3 boyutlu yüz tanıma sistemi paketine sahip olacağı söyleniyor. Bazı raporlarda ise telefonun ekranının altında bir parmak izi algılayıcısı ile gelebileceği de belirtiliyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın