Samsung internet tarayıcısı eski yeni tüm Android sürümlerine geliyor

Samsung’un eski telefonlarına desteği sürüyor. Samsung internet browser adı verilen tarayıcı ile artık eski Android mobil işletim sistemli telefonlarda daha güvenli gezinme yapabilirsiniz.


Bir zamanlar sadece Samsung Galaxy, Nexus ve Pixel telefonlarıyla sınırlı olan Samsung’un İnternet Tarayıcı uygulaması şimdi Android 5.0 veya daha yeni sürüm işletim sistemleriyle çalışan herhangi bir telefonda kullanılabilir. Google Play Store ve Galaxy Apps Store’dan indirilebilir olan uygulama tamamen ücretsiz. Tarayıcı, varsayılan olarak Google arama sayfası ile çalışıyor ancak ayarlar sayfasından değiştirilebiliyor. Ayrıca varsayılan arama motorunu Google’dan Yahoo, Bing veya DuckDuckGo’ya olarak da değiştirebilirsiniz.

Tarayıcının özellikleri arasında gece kullanımlarını kolaylaştıran karanlık mod ve yüksek kontrast ayarları da bulunuyor. Uygulamada kullanılabilen Chrome uzantısı, masaüstündeki Chrome tarayıcınızdan telefonunuzdaki yer imlerinden erişmenizi de sağlıyor. “Samsung Bulutuyla Senkronize Et” seçeneği ile de yer imlerini, kayıtlı sayfaları ve açılan sekmeleri Android uyumlu diğer telefonlarınızla veya tabletlerinizle senkronize etmenize imkan sağlıyor.

KRACK WI-FI VİRÜSÜNE KARŞI KORUMALI

Android 5.0 ve üzeri telefonlarda hızın çok önemli olduğu düşünülerek yapılan uygulama, eski sürüm güncellemelerini de içinde barındırıyor. Google’ın desteklemediği bazı güvenlik güncellemeleriyle birlikte gelen uygulama KRACK Wi-Fi virüsüne karşı da korumalı. Samsung’un diğer telefonlarında Chrome ve diğer internet tarayıcılarının kullanıldığı biliniyor olsa da eski telefonlarda Chrome gibi yeni nesil internet tarayıcıları çok işlevsel olmayabiliyor. Bunu bilen Samsung da kendi internet tarayıcısını eski Android sürümü kullanan telefonlarına entegre etmekle kullanıcıların gönlünü kazanmayı planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın