Samsung Note 8’de donma ve kilitlenme sorunları ortaya çıktı

Samsung’un yeni amiral gemisi Note 8’de rehber uygulaması ile diğer uygulamalar arasında sorunlar yaşanıyor. Yurtdışı Samsung merkezlerinden destek bekleniyor.


İster inan ister inanmayın, amiral gemisi cihazlarıyla ilgili sorunlar yaşayan tek şirket Apple değil. Samsung Galaxy Note 8’in birçok uygulaması, rehber uygulaması açıldığında tamamen donuyor ve kilitleniyor. Mesajlaşma ve Telefon birimlerinde de aynı sorun olan Note 8 için Samsung’a şikayetler yağıyor.

FORUMLARDA BU ŞİKAYETLER KONUŞULUYOR

Samsung’un yurtdışı forumlarında birçok kullanıcı “Note 8 donuyor ve yanıt vermiyor” şeklinde başlıklı konular açıyor. Samsung kullanıcıları bu konu hakkında birçok uygulamanın bu durumdan etkilendiğini ve telefonda yavaşlama ve donma sorunları baş gösterdiğini açıklıyorlar. Rehber uygulaması açıkken kullanılamayan birçok uygulama hakkında bir de liste yapılmış. İşte Samsung Note 8 rehber uygulamasıyla çakışan uygulamalar listesi:

– Hızlı aramayı kullanma
– Son çağrı listelerinden ve kişilerden çağrı yapma
– Telefon uygulamasında kişilere gitme
– Mesajlar uygulamasında kişilere gitme
– Bir e-postadan bir Excel elektronik tablosu yükleme
– Kişileri açma
– Rehber listesini kullanma
– Pokémon GO, Chrome ve Google uygulamasını kullanma
– Mesajlar ve Rehber uygulamalarından birine giriş yaptığınızda
– Gece şarj etme
– Telefon uygulamasını açma
– Kişiler uygulamasında tek bir kişiyi açma
– Yazarken Kişileri Açma
– Bir telefon görüşmesi yaparken

Samsung’tan konu hakkında herhangi bir açıklama yada güncelleme bilgisi gelmedi. Ancak kullanıcıların bu konudan dolayı oldukça müzdaripler. Neredeyse telefonu kullanamayacak duruma gelen kullanıcılar acilen bir çözüm bekliyorlar. Türkiye için herhangi bir şikayet rapor edilmese de bu durumun global olarak tün Note 8’lerde varolabileceği iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın