Samsung Note 8’in kilit açma özellikleri geliştirildi

Samsung Note 8 ile birlikte kilit açma yöntemleri de gelişti. İşte Note 8’de bulunan güvenlik ve kilit açma yöntemleri.


Geçtiğimiz ay Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede satışa sunulan Samsung’un amiral gemisi Samsung Note 8 modeli güvenlik ve kilit açma opsiyonları olarak birçok seçeneğe sahip. Samsung yaptığı yeni geliştirmelerde Note 8’e birçok yeni kilit açma ve güvenlik aşaması eklemiş. İşte telefonu kullanmak için gereken kilit açma özelleri;

PARMAK İZİ OKUYUCU

En iyi ve hızlı seçenek olarak görülen parmak izi okuyucusu Note 8’de ve birçok telefonda en çok tercih edilen kilit açma özelliği olarak görülüyor. Milyonda bir ölçülerinde güvenlik sağlayan parmak izi sensörleri iPhone gibi Samsung telefonlarda da oldukça kullanılan bir özellik.

DESEN KİLİDİ

Desen kilidi parmağınızı çekmeden çizgileri birbirine birleştirerek çıkarttığınız bir kilit açma yöntemi olarak biliniyor. Parmak izi okuyucusu kadar hızlı kilidi açamasa da en güvenilir ikinci güvenlik ve kilit açma yöntemi olarak kullanılmakta.

PİN VE ŞİFRE

Eski ama her zaman iş yapan pin girişi 4 haneli yada daha fazla hane ile telefonunuzu koruyor. Girişi yavaş olsa da en güvenilir kilit açma özelliklerinden biri olarak görülüyor. Note 8 ve diğer telefonlarda da en çok kullanılan 3. kilit açma yöntemi olarak biliniyor.

GÖZ TARAMA SİSTEMİ

Bazı kullanıcılar tarafından güvenli bulunmuyor olsa Samsung Note 8’de göz tarama özelliğinden vazgeçmemiş. Çeşitli açılardan gözünü okutmak istediğinizde bazı zamanlarda çok zor okuyon sistem kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmiyor.

YÜZ TANIMA SİSTEMİ

Apple iPhone X ile hayatımıza girmeye başlayacak olan yüz tanıma sistemi Note 8’de çoktan kullanılmaya başladı bile. Kilit açma konusunda hızlı olarak değerlendirebileceğimiz bu özellik Samsung’un Note 8’de geliştirdiği en önemli kilit açma yöntemi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın