Samsung patlayan telefonu için açıklama yaptı

Geçtiğimiz hafta Endonezya’da yanarak patlayan Samsung Duos modelinin patlama sebebi belli oldu.


Geçtiğimiz gün Endonezya’da bataryası patlayarak yanan Samsung Galaxy Duos telefonunun haberi Teknoxo’da yer vermiştik. Telefon şarjda değilken ve herhangi bir işlem yapılmazken bir anda yanmaya başlayan telefonu Samsung inlemeye almıştı. Samsung ünlü Cnet teknoloji sitesine konu hakkında detaylı bir açıklama yaptı.

İlgili Haber: Samsung’un telefonu bir anda patladı

TELEFONUN YANMA SEBEBİ BELLİ OLDU

Samsung yaptığı araştırmada yanan Duos modelinin orijinal batarya kullanmadığı ve bu yüzden bataryanın kalitesiz olmasında dolayı yandığını ve patladığını açıkladı. Her zaman orijinal ürünler kullanılması gerektiğini savunan Samsung’un bu yan sanayi batarya ve aksesuarların bu tarz sorunlara yol açabileceğini belirtti. Konu hakkında herhangi bir sorumluluğu olmadığını ileten üretici bu konuda kendilerinin hiçbir hatası olmadığını savundu.

GEÇEN SENE AYNI KÂBUSU YAŞADILAR

Samsung geçen sene Galaxy Note 7 ile benzer bir sorun yaşamıştı ancak bu sefer yanan bataryalar yan sanayi değil orijinal kendi bataryalarıydı. Sahte batarya kullanımı hakkında rapor çıkartan Samsung, kendi bataryalarının kullanılmasını öneriyor olsa da, Note 7 alan kullanıcılar Endonezya’da yaşanan olaya da tepki gösteriyor. Kullanıcılar yorumlarında her iki şekilde de patlayan bataryalar, orijinal olsalar da olmasalar da patlıyor şeklinde görüş belirtiyorlar. Son dönemde iPhone 8 Plus’ın da bataryaların şişmesi, bu konuda kullanıcıları oldukça endişelendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de Kadın Doğum Uzmanı Arayanlara Profesyonel Klinik

 ​Kadın sağlığı ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarını içine alıyor. Bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum …

Bir cevap yazın