Samsung S8 Oreo Beta programı ile teste başlıyor

Samsung’un son dönemlerde üzerinde oldukça durduğu Oreo güncellemesi denenmek üzere S8 ve S8+ kullanıcıları için teste sunuyor.


Google tarafından geliştirilen ve Samsung için uyarlanan Android Oreo mobil işletim sisteminin beta versiyonu bir program halinde Samsung Galaxy S8 ve S8+ kullanılarına sunuluyor. Oreo Beta adı verilen program ile sistemin eksikleri ve diğer tüm veriler kullanıcılar ile denenebilecek.

OREO GÜNCELLEMESİ İÇİN HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

İlk etapta kullanıcı sayısı oldukça fazla olan S8 ve S8+ telefonlar için gelecek olan beta programı sadece bu 2 model üzerinden denenecek. G950FXXE1ZQI7 ve G955FXXU1ZQI7 adı verilen sürümler yakın zamanda telefonlarda program halinde denenebilir olacak. Program içinde bulunan “Z” harfi bu programın beta olduğunu ve henüz test aşamasında olduğunu gösteriyor. Beta programının ne zaman denenebilir olacağı hakkında ise henüz net bir tarih belli değil.

SAMSUNG’UN TEST STRATEJİSİ KULLANICILAR ÜZERİNE KURULU

Samsung daha önce S7 ve S7 Edge telefonları için de aynı stratejiyi kullanmıştı. Android 7.0 Nougat mobil işletim sisteminin deneme amaçlı çıkartılan beta versiyonu kullanıcılar tarafından denenmişti ve sonrasında gelen geri bildirimlere göre Nougat işletim sisteminin eksikleri giderilmişti. Note 8’in ön siparişte olduğu bugünlerde bu Oreo Beta programının Note (‘in çıkışından daha önce yayınlanması Samsung için önemli bir rol oynuyor. Bu sayede S8 ve S8+ telefonlardan alıncak geri bildirimlerin Note 8 kullanıcılarınında kullanım konforunu etkileyebilir. Yakın zaman denenebilir olacağını umduğumuz Android Oreo Beta’nın Samsung S8 ve S8+ telefonlarda bildirim halinde geleceği ve ayarlar bölümünden de indirilebileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın