Samsung S9 ve gelecekteki modeller 512 GB dahili hafızaya sahip olabilir

Samsung’un yeni nesil akıllı telefonları ve yeni amiral gemi modeli Galaxy S9’da dahili 512 GB dahili hafıza bulunması gündemde.


Samsung’un bu sene piyasaya sürdüğü Galaxy S8, Galaxy S8+ veya Galaxy Note 8 modellerinden herhangi birini satın almadıysanız aslında belli bir ölçüde şanslı sayılabilirsiniz. Çünkü Samsung önümüzdeki yıl satışa çıkartmayı planladığı Samsung Galaxy S9 modeli için oldukça büyük geliştirmeler sunmayı hedefliyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemi modellerinin Exynos 9810 mobil işlemci ile kullanılabileceğinden bahsetmiştik ancak gelen yeni bilgilere göre Samsung S9 modeli ve yeni jenerasyon akıllı telefonlar için 512 GB dahili bir hafızayı da cihazlarına ekleyebilir ön görülüyor.

EN ÜST KAPASİTELİ TELEFON ALTERNATİFİ OLABİLİR

Samsung bu yeni dahili hafıza kartlarıyla ile Apple ve diğer rakiplerinden bir adım önde olmayı hedefliyor. Öyle ki geçtiğimiz ay satışa çıkan iPhone X’in en yüksek kapasiteli modeli bile 256 GB’lık dahili hafızaya sahip. Samsung S9’un önümüzdeki yıl piyasaya çıkmasıyla akıllı telefon pazarından bir ilke imza atmayı planlayan Samsung, herhangi bir microSD kart entegrasyonu yapılmadan dahili olarak 512 GB hafızaya sahip olacak.

VİDEO VE FOTOĞRAF ARŞİVLEMEK DAHA KOLAY OLACAK

4K Ultra HD (3840 × 2160) video klip saklamak için gereken alanı en yüksek kapasiteli modeline göre iki kat attıracak olan Samsung, 512 GB 64 katmanlı eUFS depolama birimi ile okuma ve yazma hızlarında ise 860 megabayt / saniyeye (MB / s) ve 255 megabayt / saniyeye (MB / s) kadar ulaşabilecek. MicroSD kart desteği de bulacağını tahmin ettiğimiz yeni nesil Samsung akıllı telefonları anlaşılan o ki depolama konusunda önümüzdeki dönemlerde kullanıcılarına hiçbir sorun yaşatmayacak.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın