Samsung tek şarjla 600 km giden batarya geliştirdi

Birçok sektörde başarısını sürdüren Samsung, elektrikli araçlar için ürettiği bataryaları Frankfurt otomobil fuarında beğeniye sundu.


Frankfurt uluslararası otomobil fuarı sadece otomobil üreticilerini değil otomobillere destek veren firmalara da ev sahipliği yapıyor. Bu firmalardan biri de elektrik otomobillere ürettiği bataryalar ile destek veren Samsung. Firma elektrikli araçların olmazsa olmazı olan dayanıklı bataryalar da üretiyor. Her elektrikli otomobile uyum sağlaması için geliştirilen batarya şu an test aşamasında.

UZUN MESAFELER İÇİN GÜÇLÜ BATARYALAR

Samsung, elektrikli otomobil üreticilerinin belki de en büyük sorunu olan uzun mesafe katetme konusunda ciddi bir geliştirmeye imza attı. Ürettiği modüler batarya ile tek şarj ile 600 km gitmeye imkan veren bu bataryalar Samsung’un SDI bölümü tarafından geliştirildi ve üretilmesi planlanıyor. Bu yenilik ile hem yenilenebilir enerji daha verimli olacak hem de çevreyi daha az kirletecek. Bataryaların ne zaman kullanılmaya başlanacağı hakkında da henüz net bir bilgi yok.

TESLA İÇİN DAHA UZUN MENZİL

Ünlü elektrikli otomobil üretici Tesla ile denenen bataryalarda 20 modüler batarya ile 700 km mesafe katedildi. Tesla Model S elektrikli otomobili ile oldukça iyi bir uyum yakalayan bataryalar şimdinin standart bir benzinli aracının bir depo ile gittiğinden daha fazla yol katetmeyi başardı. Tesla şu an Panasonic ile çalışıyor ancak bu testlerden sonra Samsung bir nebze de olsa kendini kanıtlamış görünüyor. Eğer Samsung bu konuda da geliştirmelerine devam ederse diğer bir çok sektörde olduğu gibi elektrikli araçlar için batarya üretme konusunda da zirveye oynayabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın