Samsung’un 360 derecelik kamerası 3D VR desteğiyle geliyor

Samsung’un 360 derece 4K video çeken yeni kamerası Aralık itibariyle satışa çıkıyor.


Samsung’un sanal gerçeklik konularında oldukça iyi çalışmaları olduğu biliniyor. VR gözlük ve VR kamera ürünleriyle sektörde iyi bir yere sahip olan üretici 360 derecelik yeni 3D desteği olan kamerasını duyurdu. 360 derecelik video kaydı yapabilen bu yeni kamera profesyonel kullanımlar için ideal. Toplamda 17 tane kamera merceği olan ve 2 MP’lik kameralarla çevrilmiş kamera VR canlı yayını da yapabiliyor. Ayrıca 6 adet de mikrofonu olan kameranın ekstradan 2 adet de harici mikrofonların bağlanması için mikrofon portu bulunuyor. Üzerinde pil ve diğer bilgilerin yer aldığı bir de ekran olan kamerayı tuşlar ile de yönetebiliyorsunuz.

SANİYEDE 30 KARE ÇEKEBİLİYOR

Samsung 360 4K VR kamerasının diğer bir büyük özelliği ise şu an en yüksek netliğe sahip olan 4K teknolojisini kullanması. Kameraya entegre edilmiş 16 adet çevresinde 1 adet üstünde bulunan kamera yardımıyla sanal gerçeklik videolarını canlı olarak yayınlayabiliyorsunuz. Saniyede 30 kare çekimi gibi iyi bir dereceye sahip olan kamerayı bağlamak için de üstün bir bilgisayara ihtiyacı var. Kamera canlı çekim için, sistem gereksinimleri açısından 10 çekirdekli bir i7-6950X, 32GB RAM ve iki GeForce GTX 1080 Ti ekran kartına ihtiyaç duyuyor. Ancak sadece çekim yapmak istiyorsanız bu sistemin çalıştığı minimum donanım ise Core i7-6700K, 16GB RAM ve GeForce GTX 1080 grafik kartı olmalı. Aralık ayında ABD’de satışa sunulacak olan 360 kameranın fiyat etiketi ise henüz belli değil ancak profesyonel olarak kullanılacağı için makul bir fiyattan geleceğini düşünmüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın