Samsung’un GDDR6 RAM belleği gelecek yıl 16 Gbps Hızlarla Geliyor

Samsung yeni DDR6 Ram’lerinde büyük gelişmeler yaşatıyor. 2018’de gelecek olan yeni bellekler eski modellere göre çok daha verimli.


Samsung, GDDR6 belleklerinin CES 2018 yenilik ödülü alacağını daha önce duyurmuştu. Şimdi de yeni ram tasarımı nda gelecek yıl NVIDIA’nın Volta tabanlı tüketici kartlarını da içeren GPU’lara dahil edileceği öğrenildi. 16 Gbps’lik Transfer Hızlarına Ulaşmayı hedefleyen ram’ler yeni nesil ürünler için en hızlı ve en düşük güçte DRAM olmayı planlıyor.

DAHA AZ TÜKETİM DAHA FAZLA VERİM VAAD EDİYOR

Şu anda portföylerinde bir 16Gb GDDR6 DRAM yer alıyorlar ancak üretim ilerledikçe ürünlerde gelişmeler yapılarak 6 Gb / sn’lik bir aktarım hızı ile DRAM, 64 GB / s bant genişliğine yükselecek. 8Gbps’de 1,5V kullanan günümüzün grafik belleklerine karşın Samsung’un DDR6 Ram’i 1,35 voltta çalışabiliyor. Mevcut nesil GDDR5 DRAM ile karşılaştırıldığında, daha düşük güç tüketiminde (1.5V vs 1.35V) artan bant genişliği ve aktarım hızlarına (8Gbps vs 16 Gb / sn) en çok göze çarpan yenilikler olmasının yanı sıra GDDR6, 8Gb ve 16Gb yoğunluklarına sahipken, JEDEC tarafından takip edilen standart 32Gb’lik değerlere kadar izin verebiliyor.

FİYAT VE SATIŞA ÇIKIŞ TARİHİ BİLİNMİYOR

Hızlara baktığımızda, 12 Gbps’den (GDDR5X) 16 Gbps’ye (GDDR6) inanılmaz bir yükseliş göze çarpıyor. Fiyatları ve satışa çıkış tarihleri hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmasa da hem grafik işlemleri yapan bilgisayarlar hem de oyun bilgisayarları için yeni bir çağ başlıyormuş gibi görünüyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın