Sandisk’ten 400 GB’lik minik dev microSD kart

Depolama ve bellek konularında başı çeken Sandisk firması minik dev olarak adlandırdıklar 400 GB kapasiteye sahip microSD kartını tanıttı. MicroSDXC USH-I ismi verilen bellek kartı yakın zamanda satışa sunulacak.


Sandisk markası bir ilke imza atıyor ve dünyada şimdiye kadar üretilmiş en yüksek kapasiteli SD kart özelliğini taşıyan MicroSDXC USH-I, bir çok hard diskten bile daha büyük kapasitesi olan bir SD kart. 400 GB’lik kapasitesiyle birçok veriyi depolayabilen bu kartın ne zaman satışa sunulacağı henüz netlik kazanmadı.

SANİYEDE 100 MB TRANSFER EDEBİLİYOR

Böylesine yüksek kapasitesi olan bir hafıza kartının transfer hızı da şaşkınlık uyandırıyor. Masaüstü bilgisayarından yada dizüstü bilgisayarınıza taktığınızda bilgisayar ile arasındaki aktarım hızı tam olarak saniyede 100 MB. Böylelikle çektiğiniz fotoğrafları veya videoları gayet hızlı bir şekilde bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz. Ayrıca kartı mobil cihazınıza da takarsanız ve uygulamaları bu kartın üzerine eklerseniz uygulamalarınız da gayet hızlı olarak hizmet verecektir.Ancak kullanacağınız telefonun 256 GB’tan daha fazla SD kart destekliyor olması gerekiyor.

A1 APP PERFORMANCE CLASS ÖZELLİKLİ İLK HAFIZA KARTI

Hızlı transferin yanı sıra kart ile 40 saatlik 1080p video barındırma, 360 videolar barındırma ve 10 binlerce fotoğraf barındırma özellikleri de yer alacak ve bu veriler  A1 App Performance Class özelliği ile sorunsuz olarak kullanılabilecek. Ayrıca dronelara da takılan bu kart ile daha uzun süreler kayıtlar oluşturulabilecek. MicroSD kartların kapasiteleri yükseldikçe kullanım alanları da gelişiyor. Yakız zamanda 500GB hatta 1 TB’lik SD kartlar görmemiz çok da uzun bir tarihte olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın