Şaşırtıcı iddia: Google Pixel 2’de Sim Kart Yuvası Olmayacak

Google Pixel 2’nin çıkışına günler kala bir sızıntı haber şaşkınlık yarattı. İddiaya göre yeni Pixel 2 ve Pixel 2 XL’de sim kart yuvası bulunmayacak.


Google Pixel 2 telefonunu tanıtmaya hazırlanırken 4 Ekim’de yapılacak etkinlikten önce ilginç bir iddia ortaya atıldı. Google’ın amiral gemisi Pixel 2’de iddiaya göre sim kart yuvası bulunmayacak. Apple’ın üst üste yenilikleri sıraladığı tanıtımından sonra Google’dan da böyle bir hamle gelmesi hiç de şaşırtıcı değil.

SİM KART YUVASI YOKSA NASIL OPERATÖRE BAĞLANACAK ?

Pixel 2’de sim kart olmayacak iddiası uzmanları da şaşkına uğrattı. Sim kart takılmamış bir telefon nasıl hücresel veriye bağlanacak ve nasıl çalışacak? İşte iddiaya göre Google burada daha önce yapılmayan yaparak donanımsal olarak bir eSim uygulaması kullanacak ve tüm dünya iletişim operatörleriyle bu konuda bir çalışmaya başlayacak. e-Sim uygulaması ile her telefonun bir MAC numarası olacak ve operatörler hücresel veriyi bu MAC numarası üzerinden telefonalar dağıtacak.

APPLE WATCH 3’TE BU ÖZELLİK KULLANILIYOR

Google bu yeni sistem ile fiziksel olarak sim kart takıp çıkartmayı sonlandırıyor. Fi projesini adı verdiği projede de zaten bu konu üzerinde çalışmıştı. Ayrıca bu teknolojiye ABD ve İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin de sıcak baktığı biliniyor. Apple şu an eSim işlevini yeni tanıttığı Apple Watch 3 akıllı saatinde kullanacak ancak bu çalışma Apple telefonlara bağlanarak çalışabiliyor. Bu özelliği daha fazla geliştirildiği ve yeni Pixel serisi telefonlarda kullanılabileceği tahmin ediliyor.

ŞİMDİLİK SADECE SÖYLENTİDEN İBARET

Bu yeni özellik şimdilik tamamen bir söylentiden ibaret. Google tanıtımda geleneksel bir Sim kart yuvasıyla çalışan Pixel 2 modeli tanıtabilir. Çünkü henüz eSim uygulaması güvenlik testlerinden geçemedi. Kullanıcılar tarafından da yeterli derecede güveni sağlanmalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ankara’nın En İyi Nakliyat Firması Belli Oldu

Ankara’nın En İyi Nakliyat Firması Belli Oldu 2022 yılında yapılan araştırmalar sonucunda Ankara’nın en iyi …

Bir cevap yazın