Seagate 12 TB’lik sabit disk ile kullanıcılarıyla buluşuyor

Seagate şimdiye kadar son kullanıcı için satılacak olan en yüksek kapasiteli 12 TB Barracuda Pro modelini duyurdu.


Geçtiğimiz günlerde son kullanıcılara satılmayacak olan Western Digital 14 TB’lık sabit diskin haberini yapmıştık. Sadece veri merkezlerine satılacak olan bu hard diske daha az kapasiteli ancak son kullanıcıyı memnun edecek bir alternatif geliyor. Büyük dosyalar ve 4K videoları bünyesinde yer sorunu yaşatmadan barındıracak olan Seagate 12 TB’lik Sabit disk yakında satışa sunulacak.

YÜKSEK BOYUTLU TÜM DOSYALAR İÇİ BİREBİR ÇÖZÜM

Onlarca gigabaytı bulan 4K videolar ve RAW dosyası fotoğrafları saklamak için en iyi alternatif olarak görülen Seagate’n 12 TB’lik Barracuda Pro modeli profesyonel bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Normal bir sabit diskten hiçbir farkı olmayan ancak 1 TB’lık bir sabit diskin bile küçük kaldığını günümüz teknolojilerine çok daha yüksek kapasite sunacak. 7200 RPM hıza ulaşan ve 256 mb’lik cache kapasatisine sahip olan sabit disk yüksek aktarım hızları vaadediyor.

5 YIL GARANTİYE SAHİP OLACAK

Seagate 12 TB Barracuda Pro şimdiye kadar pek az sabit disk üreticisin gerçekleştirdiği bir güvence de veriyor. Sözü edilen hard diskler tam 5 yıl garantili olacak. Ancak bu garantiye düşürme ve çarpma gibi kullanıcı hatasından kaynaklanan bozukluklar dahil edilmeyecek. Global fiyat etiketinin 530 dolar olması beklenen sabit diskin Türkiye’deki satış fiyatı ise henüz belli değil. Önümüzdeki aylarda satışa çıkarılması planlanan diskin, Türkiye’ye ne zaman geleceği de şimdilik belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın