Serverlara Yazılımlarını Yüklerken Dikkat Edilen Noktalar Neler?


Lenovo server en çok tercih edilen sunucu markalarından biri olarak, oldukça rağbet görmektedir. Lenovo server çeşitleri, Lenovo’nın kendi bilgisayarlarından daha çok tercih edilmesinin birçok sebebi var. Öncelikli olarak Lenovo sunucular için Lenovo tarafından gelen destek oldukça fazla. Müşteriye kurulumdan, meydana gelebilecek arızalara kadar her konuda tam destek sağlayan Lenovo, sunucularının performansıyla da ön plana çıkıyor.  Sunucu çeşitleri için araştırma yapmandan önce bilinmesi gereken öncelikli unsur; Lenovo sunucu çeşitleri için müşteri memnuniyetine önem verdiğidir. Satın alma işleminden sonra kurulum ve arıza gibi konularda da tam destek sağlamaktadır.

Hp Server

Lenovo server çeşitlerinde olduğu gibi Hp de en çok bilinen ve en çok tercih edilen server markalarından biri. Hem hızı hem de güvenliğinin yanı sıra müşterilere tam desteği Hp de sağlamaktadır. Hp ya da Lenovo serverlarda herhangi bir arıza ile karşılaşırsanız, mail serverlarında herhangi bir sorun ortaya çıkarsa ya da riskli saldırılar söz konusu olursa her zaman için destek alınabilmektedir. Özellikle de ilk defa server kullanacak ve bu konuda henüz acemi olan kişiler için destek konusu oldukça önem teşkil eder.

Sunucu çeşitleri arasından hangisinin en uygun olduğunu belirlemek için ise tower ve rack sunucular hakkında bilgi edinmek önem teşkil eder. Tower sunucu çeşitleri genel olarak görünüm itibari ile bilgisayarlar ile benzer yapıdadır. Hp ya da Lenovo sunucu çeşitleri için giriş seviyesi sunucuların yüksekliği 4U olarak başlamaktadır. Tower sunucu; bu noktada herhangi bir kabin montajına gereksinim duymaz. Bu sebeple de kabin montaj kitleri veya çeşitli araçlar kullanmaya gerek yoktur. Tower sunucular teknik özellikleri ele alındığında üç sınıfa ayrılmaktadır. Bu üç sınıf ise:

  • Giriş Seviyesi,
  • Orta Seviye,
  • Üst Seviye

Şeklinde ifade edilmektedir. Eğer giriş seviyesinde sunucular tercih edilecekse; küçük işletmeler için bu sunucu çeşitleri ideal olacaktır. Kullanıcı sayısı az olan kişiler için en uygun sunucu çeşididir.  Yükseklikleri 4U dan başlamaktadır. Genel itibari ile 1 soket işlemci, 4 adet RAM slotu, 4 adet HDD slotu ve 1 ADET PSU desteğine sahip olmaktadır. HDD ara birim olarak SATA kullanırlar. RAID 0,1, 5, 10 destek sağlar. Maliyet bakımından diğer modeller ile kıyaslandığında özellikle server fiyatları bakımından çok avantajlı olmaktadır.

Server Fiyatları

Server fiyatları tercih edilen server ve sunucunun özelliklerine göre belirlenmektedir. Giriş seviyesinde, orta seviyede ya da yüksek seviyede server tercihi; server fiyatlarını etkileyen en önemli detaylardan biridir. Bu unsurlar dışında ise kurumsal it sitemiz üzerinden, online olarak en uygun fiyatlara, maksimum kalite server sipariş edebilir, yedi gün, yirmi dört saat bizlere ulaşabilir ve güvenli alışverişin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın Büyük İlgiyle İzlediği Süper Kahraman Filmleri

İnsanlar dillerin geliştiği an itibariyle masallar, hikayeler ve mitler yaratarak kitlelere birşey anlatmaya çalışmıştır. Gelişen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir