Siber Korsanların Yeni Hedefi Akıllı Telefonlar

Akıllı cihazların hayatımızın olmazsa olmazlarından olmasıyla birlikte kötü niyetli kişiler de akıllı telefonları hedef alıyor.


Akıllı cihazların hayatımızın olmazsa olmazlarından olmasıyla birlikte kötü niyetli kişiler de akıllı telefonları hedef almaya başladı. Daha öncesinde kullanıcıların kredi kartlarına ya da banka hesaplarına saldıran siber korsanlar artık akıllı telefonlar üzerinde pek çok işlemin yapılabilmesi ve özel bilgilerin akıllı telefonlar üzerinde saklanmasıyla birlikte akıllı telefonları hedef almaya başladı.

Kullanıcılara çeşitli mail ya da sahte internet siteleri üzerinden zararlı internet bankacılığı uygulamasını yükleten siber korsanlar bu sayede kullanıcıların hesaplarını ve diğer gizli bilgilerine kolayca erişebiliyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan uzmanlar kullanıcıların güvenmedikleri sitelerden indirdikleri uygulamaları açmamalarını dile getirirken ayrıca güvenmedikleri kişi ya da sahte olduğunu düşündüğü firmalar taradından gönderilen mailleri de açmamalarını tavsiye ediyor.

Bu sayede ülkemizde pek çok kişinin kredi kartı bilgileriyle birlikte çeşitli sosyal medya hesaplarını ele geçiren siber korsanların öncelikli hedefindeyse Android kullanıcıları bulunuyor. Android kullanıcılarıcıların cihazlarına herhangi bir yazılım yüklemeden önce virüs taramasından geçirmesinin gerekliliğini vurgulayan uzmanlar ayrıca halka açık ağlarda gizli kalması gereken işlemlerin gerçekleştirilmemesini de ifade ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veteriner Klinik Hizmetleri

Evlerinizde size arkadaşlık eden minik hayvan dostlarınızın her türlü problemlerini rahatlıkla çözebilmeniz açından sizlere bayrampaşa …

Bir cevap yazın