Şimdi ya da geçmişte Yahoo email kullananlara kötü haber

Eski de olsa Yahoo mail hesabı kullanıyorduysanız yada hâlâ kullanamay devam ediyorsanız kötü bir haberimiz var. Şifreniz çalınmış olabilir. İşte detaylar


Google’ın email servisi Gmail’den önce hepimizin bir Yahoo mail hesabı olmuştur. Zamanının en iyi internet sitelerinden bir olan Yahoo tarihinin en kötü günlerini yaşamaya devam ediyor. Şirkete son darbe ise kötü niyetli hackerlardan geldi. Yahoo kendi sitesinde açıkladığı haberi ile oldukça şaşırttı. Kendi serverlarından 3 milyar kullanıcının şifresinin çalındığını açıklayan Yahoo, bu durumun 2013’te gerçekleşen bir güvenlik ihlalinden kaynakladığını belirtiyor.

HEMEN ŞİFRELERİ DEĞİŞTİRİN UYARISI YAPILDI

Yahoo 3 milyar kullanıcının hesap bilgileri ve şifrelerinin çalındığını anladıktan sonra kullanıcılarına hemen şifrelerini değiştirmeleri önerdi ancak tabii ki giden gitti. Hesaplar içindeki tüm verilere ulaşan hackerların bunları nasıl kullanacağı ise bilinmiyor.

3 MİLYAR KİŞİ NEREDEYSE TÜM KULLANICILAR DEMEK

Yahoo eski ve yeni birçok kullanıcıya sahip. 3 milyar kullanıcı ne demek bir düşünün. 2013 yılında 3 milyar kişinin internette dahi olmadığını var sayarsak, birden fazla hesabı olan herkesin bu güvenlik ihlalinden etkilendiği ortada. Artık son demlerinde olan Yahoo, bu açıklamayı yaparak kendi ipini çekmiş olsa da kullanıcılarının daha fazla zarara girmemeleri için bu uyarı yapmak zorunda kaldığı belirtiliyor. Şu an herkesin bir Gmail hesabı olduğu gibi o zamanlar da herkesin bir Yahoo hesabı vardı. 2013 yılında eğer siz de bir Yahoo mail kullanıcısıysanız ya da hâlâ kullanıyorsanız tüm şifrelerinizi, güvenlik sorularınızı ve diğer güvenlik seçeneklerini tekrar gözden geçirmenizi öneriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın