Siri artık arama yapmak için Bing yerine Google’ı kullanıyor

Apple cihazlarının sesli yanıt asistanı Siri’den arama yapmak isteyenler artık arama yaptıkları sonuçları Bing üzerinden değil direkt olarak Google üzerinden görebilecekler.


Bing kan kaybetmeye devam ediyor.Apple tarafından bugün yapılan bir açıklamaya göre Apple ürünleri Siri ve Spotlight ile arama yaparken artık Bing yerine Google’ı kullanmaya başlayacak. Örneğin Siri’ye bir soru sorduğunuzda eskiden Bing üzerinden arama yapılırken artık bu işi Google üstlenecek. Tüm Apple ürünlerinde yapılacak olan bu değişim Microsoft’un arama motoru olan Bing’e büyük bir darbe demek oluyor.

DEĞİŞİMİN SEBEBİ TUTARSIZ ARAMA SONUÇLARI

Öncelikle belirtmeliyiz ki, Apple’ın internet tarayıcı Safari artık daha fazla kullanılacak. Çünkü Siri ve Spotlight bu aramaları Safari üzerinden yapacak. Yapılacak aramaların sonuçları da safari üzerinden gösterilecek. Apple Bing’e olan güvensizlik nedeniyle kullanıcıların Siri üzerinden arama yapmadığını biliyor. Bu sebepten Google’a olan güveni de kullanarak artık Siri üzerinden yapılacak olan armaların yükseleceğine inanıyor.

Aramalarda Web sayfaları, videolar ve fotoğraflar gösterilebilecek. Böylelikle yapılan arama hakkında tüm bilgileri iletecek olan Siri, daha fazla kullanım oranına erişecek. Eğer bir video arayacak olursanız bu aramanın sonuçları ise direkt olarak Youtube üzerinden gelecek. Kısacası Apple, Google’ın her mecrasıyla anlaşmış durumda. Bu hamle sonrasında Apple kullanıcıları Siri üzerinden daha kesin ve kolay bilgi alabilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın