Siri baştan aşağı değişiyor

Yeni iPhone ile birlikte Siri de değişiyor. Varsayımsal tasarıma göre “Home” tuşu bulunmayacak olan yeni iPhone’nun Siri’yi aktif etme yöntemi ise kilit/güç düğmesiyle aracılığıyla yapılabilecek.


Yeni iPhone’un adı belirsizliğini korurken 10. yıla özel bir çok değişiklik ve yeni özellik geleceği de tahmin ediliyor. Bu değişim rüzgarı Siri’yi de etkileyecek. Tanıtım yapılmadan henüz net bir tasarım belli değilken, yeni iPhone’da home tuşunun da bulunmayacağı varsayılıyor. Home tuşunun gitmesi ise Siri’nin nasıl kullanılacağı sorularını akla getiriyor. Siri için ayrıca daha farklı ses tonları ve daha gerçekçi konuşma tarzı da ekleneceği gelen haberler arasında.

AKTİF ETME ŞEKLİ TAMAMEN DEĞİŞİYOR

iPhone 4S’ten beri home tuşu ile çalışan Siri, “Hey Siri” komutu ile de çalışabiliyordu. Ancak o an sesli komut veremeyecek olan kullanıcılar yeni iPhone için sağ tarafta bulunacak açma kapatma tuşunu kullanacaklar. Ayrıca Siri yine ekranda yer alacak ve opsiyonel olarak ekranda belirecek olan sanal bir tuş yardımıyla da kullanılabilecek. Siri’nin ses komut özelliği de geliştirilerek sadece kullanıcının sesiyle komut alacağı da biliniyor.

GELİŞTİRİCİ GUILHERME RAMBO’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Ünlü Geliştirici Guilherme Rambo, Apple’a olan yakınlığıyla tanınıyor. Twitter hesabından yaptığı açıklama da ise yeni iPhone’nun yazılımı hakkında tüyolar verdi. Siri ile birlikte ekranda yer alacak bir çok yazılımsal yenilik hakkında açıklama yapan Rambo’nun iddialarının gerçekliği tabi ki ölçülebilmiş değil. Şu an yeni iPhone için bir çok açıklama ve bir çok haber çıkmasına karşın her şey 12 Eylül’de Apple Park’ta yapılacak olan etkinlikte belli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın