Skype, Play Store’da 1 milyar kez indirildi

Dünyanın en çok kullanılan görüntülü görüşme ve Chat programı olan Skype sadece Android cihazlar için servis veren Play Store’da 1 milyar kez indirildi.


Google Play Store’da 1 milyara indirmeye ulaşan çok az uygulama var. Bunların başında ise Google, Facebook ve WhatsApp geliyor. Artık bu barajı aşan yeni bir uygulama daha var. Skype sadece Android cihazlar için uygulama sunan Play Store’da tam 1 milyar kez indirilmeyle en çok indirilenler listesine ulaştı.

Skype’ın dünya çapında bu kadar indirilmesinin en büyük sebeplerinden biri de online tercüme hizmeti. Bu hizmet yardımıyla farklı dillerde konuşan kişiler simültane çeviri yardımıyla birebir anlaşabiliyor. Bu hizmete ek olarak görüşmelerde daha kaliteli bir görüntü sağlayan Skype, Facebook Messenger ve WhatsApp’tan daha baskın serverlara sahip olan görüntülü görüşme programının iş hayatında da oldukça büyük bir yeri var.

Sadece Android cihazlarda bile 1 milyar kez indirilen Skype’ın iOS’ta da bir o kadar indirildiği ön görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşinizi yarayacak İnternet Kampanyaları

Bedava İnternet Kampanları Hiç Bitmiyor Günümüzde insanlar zamanlarının büyük birçoğunu internette geçiriyorlar. Bu sebeple telefon …

Bir cevap yazın