Skype’ın beğenilen yeni mobil tasarımı masaüstü versiyonlarına da geliyor

Skype, mobil versiyonunda beğenilen tasarımını masaüstü programlarına da uyarlamak için kolları sıvadı. Tasarım değişikliklerine ek olarak yeni özellikler de geliyor.


Microsoft son zamanlarda kendi mobil arabirim değişikliklerini, uygulamalarının masaüstü sürümlerinde test ediyor ve bu değişiklikleri Mac ve Windows kullanıcılarına sunuyor. Geçtiğimiz haftalarda Skype’ın mobil versiyonları için gelen tasarım değişiklikleri bir kesim tarafından beğenilmese de büyük bir çoğunluk tarafından oldukça hoş karşılandı. Bundan güç alan Skype ise mobil uygulamalarındaki tasarımları artık daha çok kullanıldığı Windows ve Mac bilgisayarlarında kullanılan programlarına da uygulayacak. Yeni arayüz ile yakında karşımıza çıkacak olan Skype’ın içinde ayrıca zevkinize göre seçebileceğiniz özelleştirilebilir temalar da yer alacak.

YEPYENİ ÖZELLİKLERLE BİRLİKTE GELİYOR

Skype’ın bu yeni arayüzü çok fazla değişiklik yaşamayan programa yeni özellikler de katacak. Örneğin sohbetleri zamanlayabilir, okunmadı olarak işaretleyebilir yada duruma göre sıralamalar yapabilirsiniz. Grup sohbetlerindeki sizden bahsediliyorsa ya da cevapsız bir aramanız varsa artık tüm gelen bildirimleri bildirim panosu adı verilen bölümden kolaylıkla izleyebilirsiniz. Birçok yeni kısayol ile sohbetleri canlı tutabilirsiniz. Yazışmalara Gif, Youtube videoları, fotoğraflar ve daha birçok veriyi kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Bir diğer yenilik ise Skype masaüstü programına aynı Chrome’da olduğu gibi çeşitli add-on eklentileri ekleyebilirsiniz. Şimdilik 12 tane eklenti olsa da Microsoft buy konuda da gelişmeler yapacağa benziyor.

Skype’ın bu yeni sürümü MacOS, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde şu an kullanılabilir durumda. Ancak açıkçası biz kendi bilgisayarlarımızda inceleme amaçlı denedik ama güncelleme henüz Türkiye’ye gelmiş durumda değil. Yakın zamanda güncellemenin gelmesini umut ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın