Snapchat ve Uber ile rezervasyon dönemi başladı

Snapchat ve Uber’in ortak çalışmasıyla artık restoran ve otel gibi rezervasyon yapılan yerlere kolaylık erişebilirsiniz. Hem de Snapchat hikayeler üzerinden.


Snapchat’in sadece yüz filtreleriyle insanları güldüren ve eğlendiren bir uygulama olduğunu düşünmeyin. Snapchat kurumsal işlere de imza atıyor. Son olarak geliştirdiği rezervasyon özelliği ile artık restoran türevi yerlere Snapchat üzerinden kolayca rezervasyon yapabilir, Uber ile de yolculuğunuzu planlayabilirsiniz.

HİKAYELERDEN REZERVASYONA DOĞRUDAN İLETİŞİM

Snapchat’te kayıtlı olan bir arkadaşınızın artık attığı hikayelerde lokasyon belirtebilir. Siz de eğer o restorana rezervasyon yaptırmak isterseniz yapmanız gereken tek şey hikayeyi yukarı doğru kaydırmak olacak. Karşınıza çıkan restoran bilgileri ile hem restoran hakkında TripAdvisor tarafından sağlanan yorumları okuyabilir hem de restoranların menüleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca açılış ve kapanış saatleri, internet sitesi, telefon numarası gibi detaylarda bilgilendirme olarak görülebiliyor.

UBER İLE RESTORANA GÖTÜRÜLEBİLİRSİNİZ

Hikayeyi yukarı dopru kaydırdığınızda gelecek olan bir diğer bilgi ise restoranın adres bilgisi olacak. Adres bölümüne tıklandığında GPS ile yol tarifi ve Uber seçeneği çıkıyor. Eğer Uber seçeneğini seçerseniz sizinle birlikte o tarafa doğru giden bir Uber kullanıcısına da kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Sadece restoran değil aynı şekilde Snapchat’in haritası üzerinden oteller, lunaparklar, diskolar ve daha birçok mekana Snapchat üzerinden Uber yardımıyla gidebilirsiniz. Uygulama şimdilik ABD için geçerli ancak Uber Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı. Kısa bir süre sonra bu rezervasyon ve Uber iş birliğinin Türkiye’de de meyvelerini vereceğini düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın