Snapchat Web bilgisayarlara geliyor

Son dönemde en çok kullanılan sosyal mecralardan biri olan Snapchat ani bir karar ile artık bilgisayarlarda da kullanılabileceğini açıkladı.


Dünyanın en çok kullanılan ve instagram’ın hikayeler özelliğinin muciti Snapchat artık masaüstü ve laptop bilgisayarlarda da kullanılabilecek. İlk çıktığı günden beri mobil ortamda kullanılan ve neredeyse akıllı telefonlarla özdeşleşen Snapchat yakında PC kullanımları için bir site açmayı planlıyor. Instagram’ın bilgisayarlar üzerinden kullanılıyor olması en büyük rakibi olan SnapChat’i de bu yola itmiş görünüyor.

BİLGİSAYARLARA UYGULAMA OLARAK GELEBİLİR

Instagram’ın Windows 10’da bulunan uygulamasının bir benzeri de Snapchat için gelebilir. Hatta Google’ın yeni tanıttığı PixelBook’ta ilk olarak kullanılacak olan Snapchat uygulamasının Windows’a ve Mac OS’ye ne zaman geleceği ise şu an kestirilemiyor. Tamamen satış stratejisinin hakim olduğu bu hamlede mobilde Snapchat’i kullanmayı sevmeyen kullanıcılar web tabanlı bilgisayar uygulamasından Snapchat’i kullanabilecekleri ön görülüyor.

HİKAYELER VE TÜM ÖZELLİKLER OLACAK

Instagram PC versiyonunu çıkarttıktan sonra web tarayıcısında girildiğinde çalışmayan hikayeler özelliğini de bu uygulama içine eklemişti. Instagram’ın bu hamlesi sanki telefonda kullanılıyormuş gibi instagram kullanımını hedefliyordu. Kaldı ki instagram bunu fazlasıyla başardı. Hâlâ bir kaç eksiği olmasına rağmen instagram bilgisayar uygulaması oldukça güzel çalışıyor. Aynı sonuçları almak isteyen SnapChat ise tüm sorunları halledip bilgisayar ortamına geçmek istiyor. Uygulamanın ne zaman kullanılabilir olacağı hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adem Köse Kimdir ?

Hakkında 1984 Bayburt doğumlu girişimci, paramedik, medya patronu, saç ekim uzmanı, hayırsever. Eğitim hayatından sonra …

Bir cevap yazın