Son Youtube güncellemesi iki parmak zoom ve en boy oranı özelliklerini getiriyor

Youtube daha önce sadece Pixel 2 serisinde sunduğu özelliği artık birçok Android telefonunda sunmaya başladı.


Youtube’un son güncellemesi olan 12.40 sürümü videoların 18:9 ekranlarda daha keskin ve net görüntülenmesi için bir zoom özelliği kazandı.  Çoğu videolar 16: 9 formatında yapıldığından, YouTube videolarını tam ekran modunda görüntülediğinizde siyah çubuklar ekranın her iki yanında yer alıyordu. Bu tür videolar, çerçevesiz ve 18:9 en boy oranlı ön ekrana sahip olan akıllı telefonlarda tam olarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamıyordu.

İki parmak kullanılarak gerçekleştirilebilen zoom özelliği ile videoların görüntü oranları da düzeltilebiliyor. iOS için zaten gerekli düzenleme yapılmıştı ancak Youtube’un Android uygulaması henüz güncellenmemişti. Bu yeni gelen uygulama güncellemesi ile artık Android mobil işletim sistemli telefonlarda çalışan Youtube uygulaması da artık sorunsuz olarak en boy oranlarını destekleyebiliyor.

Daha önce sadece Pixel 2 serisinde olan bu özellik Youtube’un 12.44 sürümü ile Galaxy S8 +, LG V30 ve muhtemelen daha fazla cihaz için kullanılabilir hale gelmiş oldu. İşte Youtube’un yeni güncellemesinden sonra gelen özelliği aşağıdaki video ile daha net olarak görebiliyoruz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın